9 lat temu

Dokąd zmierza ludzkość? Eksperyment Calhouna

Pytanie o przyszłość ludzkości nie jest nowe. Do problemu podchodzono zarówno od strony czysto naukowej, religijnej czy filozoficznej. Jakie są cele ludzkości? Jakie instynkty nami rządzą? Czy dążymy do jakichś wyższych celów, czy chodzi wyłącznie o rozmnożenie się i walkę o przetrwanie?
8 lat temu

Dlaczego osoby z grupą krwi zero są wyjątkowe?

Ludzie z grupą krwi zero odgrywali ważną rolę w każdym społeczeństwie, od czasów starożytnych aż do dnia dzisiejszego. Ta grupa krwi jest pierwotną grupą naszych przodków, którzy byli sprytnymi i agresywnymi drapieżnikami. Często uważa się, że ich wyjątkowość wynika z faktu, że aby przetrwać musieli obserwować i dokładnie poznać swoje środowisko.
9 lat temu

Chińskie "fabryki" mięsa - ten filmik odejmie ci mowę

Znaczący wzrost zaludnienia naszej planety powoduje nie tylko degradacje środowiska. Masowa konsumpcja generuje coraz większą mechanizację hodowli żywego inwentarza, często kosztem zdrowia zwierząt. W tym filmiku możecie zobaczyć najokropniejsze oblicze produkcji spożywczej – fabryki mięsa w Chinach.
9 lat temu

25 niesamowitych wynalazków XXI wieku

Historia pokazuje, że nie ma granic dla ludzkiej ciekawości i dociekliwości. XX wiek obfitował w przełomowe i nowatorskie odkrycia, które zrewolucjonizowały ludzkość. Mimo iż XXI wiek rozpoczął się zaledwie 15 lat temu, można już mówić o odkryciach, które zrewolucjonizowały nasze codzienne życie. Oto 25 odkryć i urządzeń, które już mogą przejść do historii.
9 lat temu

Nowa teoria w fizyce - równoległe światy istnieją i wchodzą ze sobą w interakcje

Nowa teoria może wyjaśniać obserwacje dokonane w mechanice kwantowej.
9 lat temu

Kiedy nasza cywilizacja osiągnie kolejny stopień rozwoju?

Odpowiedzi na to pytanie może dostarczyć tzw. Skala Kardaszewa. Jest to model rozwoju technologicznego cywilizacji żyjących we wszechświecie, stworzony w 1964 roku przez radzieckiego astronautę Nikolaja Kardaszewa. Futurolog wyodrębnił poszczególne stopnie zaawansowania względem wykorzystania przez daną cywilizację dostępnych w kosmosie zasobów energii. Co zabawne radziecki naukowiec w połowie XX wieku uznał, że Ziemia nie kwalifikuje się nawet do najniższego stopnia stworzonej przez siebie skali.
9 lat temu

Jakie produkty spożywcze powodują wzdęcia?

Problemy trawienne rujnują ci relacje z otoczeniem? Paraliżują cię smrodliwe gazy? W dużej mierze spowodowane są one naszą dietą – oto poradnik, czego unikać, aby zaoszczędzić sobie (i innym) cierpień.
8 lat temu

Zdjęcia mózgu pokazują, jak wielki wpływ na rozwój dziecka ma rodzicielska czułość

Neurolodzy twierdzą, że za wygląd mózgu odpowiada jeden czynnik – to jak matka traktowała dziecko w dzieciństwie.
8 lat temu

Oddech diabła - najgroźniejszy narkotyk na świecie

Narkotyk jest wykorzystywany do „zbrodni doskonałej” - będąc pod wpływem skopolaminy możesz dobrowolnie oddać swoje oszczędności życia osobie, która tego zażąda, a gdy się obudzisz nic nie będziesz pamiętać.

Popularne