2 lata temu

Najlepsze zdjęcia astronomiczne 2016 roku

Oto laureaci corocznego konkursu Astronomy Photographer of the Year.
2 lata temu

Mężczyzna odzyskał wzrok dzięki implantom wykonanym... z własnych zębów

Innowacyjna procedura medyczna została po raz pierwszy wykonana przez lekarzy z Brighton.
2 lata temu

Kaplica czaszek – najbardziej ponura atrakcja turystyczna w Polsce

W przygranicznym miasteczku Czermna znajduje się niepozorna, niewielkich rozmiarów kapliczka, stojąca w cieniu niezbyt ciekawego kościoła parafialnego. To co kryje w środku powoduje gęsią skórkę!
2 lata temu

Jak uzależnienie zmienia twój mózg

Dzieje się to w trzech następujących krokach…
2 lata temu

Krew typu Bombay – najrzadsza grupa krwi na świecie

Wszyscy znamy rodzaje grup krwi, prawda? Ale czy słyszeliście kiedyś o krwi typu Bombay?
2 lata temu

Wzory ukryte w ruchach planet

Jeżeli weźmiemy dwie planety z Układu Słonecznego, połączymy ich pozycje linią i będziemy na bieżąco monitorować ich wzajemne położenie, to naszym oczom ukażą się fantastyczne wzory.
2 lata temu

10 eksperymentów, które rozwiązały zagadki starożytności

Zdarza się, że jedynym sposobem, aby zrozumieć sposób funkcjonowania starożytnych artefaktów, jest zbudowanie ich samemu. Takie podejście nazywane jest archeologią eksperymentalną.
9 miesięcy temu

„Siad!” i „zostań!” – łatwiej pokazać niż powiedzieć

Psy potrafią nauczyć się reagować na ogromną ilość, często bardzo wymyślnych komend. Ich chęci współpracy są ogromne, ale oczywiście nie dla każdego takie same. Naukowcy udowadniają, że skuteczność formy wydawanego polecenia (werbalna lub niewerbalna) ma ścisły związek z tym, kto ją wydaje.
3 lata temu

Ludzkość głupieje – to już stwierdzone naukowo!

Czy będzie dla ciebie zaskoczeniem informacja, że poziom inteligencji wśród ludzi obniża się? Pomimo trwającego od kilku wieków postępu część naukowców wierzy, że nasze możliwości poznawcze się powoli zatracają, do tego stajemy się emocjonalnie coraz mniej stabilni.
3 lata temu

Założyciele Pumy i Adidasa byli braćmi ...i nazistami

Rok 1970. Za chwilę rozpocznie się finał mistrzostw świata w piłce nożnej. Sędzia jest gotowy aby odgwizdać rozpoczęcie meczu, jednak Pelé go powstrzymuje. Ma prośbę - chciałby jeszcze zawiązać sznurowadło w jednym ze swoich butów. Klęka, sznurując buty, a cały świat na ekranach swoich telewizorów widzi zbliżenie butów piłkarza. Są to buty od Pumy. Pelé dostał za to 120 tysięcy dolarów. Zostało to odebrane jako niepodważalny triumf Pumy nad Adidasem - jej odwiecznym rywalem. Obie firmy zaciekle walczyły na rynku od długiego już czasu. Jej początek ma miejsce jeszcze przed Drugą Wojną Światową.

Popularne