2 lata temu

Internet w Chinach

Jak w każdym współczesnym społeczeństwie, w Chinach Internet odgrywa bardzo znaczącą rolę. Lecz specyficzna atmosfera polityczna i społeczna w tym kraju doprowadziła do rozwoju wyjątkowej kultury internetowej, zdecydowanie różnej, niż ta na Zachodzie. Co jest zatem niezwykłego w chińskiej sieci?
2 lata temu

Światowa mapa zanieczyszczeń

Gdzie plasuje się Polska?
1 rok temu

Jak w Warszawie, to na Pragę! Nietuzinkowy pomysł na weekend w stolicy.

Chociaż Praga Północ wciąż nie cieszy się dobrą sławą wśród mieszkańców stolicy, to właśnie tam warto spędzić czas podczas krótkiego wypadu do Warszawy. Nieustannie rewitalizowany obszar słynie z zagłębi klubowych, rzemieślniczych, sklepów z przedmiotami vintage oraz przedwojennych pozostałości architektonicznych. Zarezerwuj nocleg w Warszawie i nie wahaj się udać do jednej z najciekawszych dzielnic o niepowtarzalnym lokalnym kolorycie!
1 rok temu

Czym w przyszłości zastąpimy antybiotyki?

Dlaczego świat powoli rezygnuje z tych leków?
Obrazek ilustrujący drobnoustroje w układzie krwionośnym.
1 rok temu

Poznajcie DeeDee - najnowszą planetę karłowatą w Układzie Słonecznym

Najnowszym ciałem niebieskim, które może potencjalnie dołączyć do grona planet karłowatych, jest 2014 UZ224, nazywany w skrócie DeeDee od "Distant Dwarf".
2 lata temu

Samomumifikacja - niezwykła praktyka duchowa japońskich mnichów

W ciągu dziewięciu stuleci pomiędzy 1081 a 1903 rokiem zarejestrowano około 20 przypadków mnichów Shingon, którzy z powodzeniem zmumifikowali się za życia, stając się sokushinbutsu czyli “żyjącym Buddą".
2 lata temu

Od ludowych przepowiedni po sondy atmosferyczne, czyli historia przewidywania pogody

Poznajcie historię przepowiadania pogody i najciekawsze strony internetowe z prognozami.
1 rok temu

Odkryto siedem najbardziej ekstremalnych planet we wszechświecie!

Naukowcy odkryli ostatnio najgorętszą znaną planetę. Temperatura na jej powierzchni jest wyższa niż na kilku gwiazdach. Poszukiwanie planet spoza Układu Słonecznego wciąż trwa, ale udało nam się już odkryć kilka światów, na których panują prawdziwie ekstremalne warunki.
2 lata temu

Największa góra lodowa w historii może wkrótce oderwać się od Antarktydy!

Przez lata naukowcy obserwowali, jak ogromne pęknięcie wzdłuż północnej pokrywy lodowej Antarktydy, powoli rozrasta się. W ciągu ostatnich kilku tygodni wyrwa nagle powiększyła się prawie o 18 km - może to prowadzić rozpadu ogromnych fragmentów lodowca.

Popularne