2 lata temu

Planeta możliwa do rozwinięcia życia odkryta na orbicie naszej „sąsiedniej” gwiazdy Proxima Centauri!

Poszukiwania egzoplanet przynoszą pierwsze spektakularne efekty. Naukowcy uzyskali dowody na istnienie możliwej do goszczenia życia planety, krążącej wokół najbliższej nam gwiazdy spoza Układu Słonecznego.
2 lata temu

7 niezwykłych wynalazków zasilanych energią słoneczną

Oto kilka najciekawszych zastosowań energii słonecznej.
7 miesięcy temu

Dziura ozonowa się zmniejsza!

Wreszcie dobre wieści o środowisku: ogromna dziura w ozonowej warstwie ochronnej Ziemi kurczy się i obecnie zmalała do rozmiaru odnotowanego w 1988 r., mówią naukowcy z NASA.
3 lata temu

Najfajniejsze kina na świecie

Prawie każdy z nas lubi chodzić do kina. Idziemy tam by przeżywać emocje, przeważnie jednak związane z filmami niż miejscem, w którym je oglądamy. Tymczasem nie musi tak wcale być – zobaczcie 15 najfajniejszych sal kinowych na świecie.
3 lata temu

Chorzy na raka, którzy stosują medycynę alternatywną umierają szybciej

Osoby cierpiące na nieuleczalne odmiany raka próbują znaleźć wszelkie możliwe sposoby, żeby przedłużyć swoje życie oraz poprawić jego jakość. Niestety, leki wykorzystywane w terapii miewają okropne skutki uboczne, dlatego wiele osób skłania się w stronę medycyny alternatywnej.
3 lata temu

Rozpoczęto budowę największego teleskopu na Ziemi

Finalnie ma być 10 razy mocniejszy niż Hubble.
7 miesięcy temu

"Widoki Warszawy 1899" - Album sprzed ponad 100 lat odnaleziony w piwnicy

Czasem w naszych piwnicach i na naszych strychach przetrzymujemy prawdziwe skarby, z których nie zdajemy sobie nawet sprawy. W jednej z ursynowskich piwnic, w starej skórzanej walizce znajdowała się taka oto niespodzianka. Ponad 100-letni album ze zdjęciami XIX-wiecznej Warszawy, czyli Widoki Warszawy z 1899 roku.
3 lata temu

Kolejny cud techniki – chipy imitujące ludzkie organy!

Być może nastał koniec ery testów laboratoryjnych na zwierzętach! Naukowcy stworzyli technologię pozwalającą na budowanie chipów imitujących pracę ludzkich organów!
2 lata temu

Niesamowite i niezwykle rzadko spotykane rodzaje chmur

Chmury to jedno z najpiękniejszych zjawisk na ziemi. Nie tylko niezwykle wyglądają, ale też są interesujące z naukowego punktu widzenia.
3 lata temu

Surrealistyczne obrazy Jacka Yerki

Największą inspiracją dla artysty są jego wspomnienia z dzieciństwa - miejsca, uczucia, zapachy, technika z lat 50-tych. Inspirują go także sny oraz podróże i pobyty na polskiej wsi.

Popularne