3 lata temu

Trials End - niesamowity film poklatkowy w jakości 4K

Na tym po klatkowy filmiku wykonanym w jakości 4K można dostrzec m. in. drogę mleczną, zorzę polarną, rozgwieżdżone niebo oraz pioruny powstające w kłębowisku chmur – nie będziecie mogli oderwać oczu.
2 lata temu

Biodegradowalna butelka rozkładająca się po opróżnieniu

Ekologiczna alternatywa dla plastiku.
2 lata temu

Twarze naszych przodków

Ewolucja ludzkiej twarzy, jaka dokonała się na przestrzeni 6 milionów lat, przedstawiona na półtoraminutowym filmie. Zobaczcie, jak bardzo się zmieniliśmy.
3 lata temu

Dlaczego pikantne jedzenie pali w usta?

Dlaczego po zjedzeniu ostrej papryki czujesz, jak gdyby Twoje usta były w ogniu? Jak złagodzić pieczenie? Dlaczego wasabi powoduje łzawienie oczu? I jak bardzo pikantna jest najostrzejsza przyprawa? Może zacznijmy od początku.
1 rok temu

Ostatnie zaćmienie Księżyca

7 sierpnia nastąpi ostatnie zaćmienie Księżyca w tym roku. Faza maksymalna zaćmienia będzie widoczna gołym okiem o godz. 20:22.
3 lata temu

Zdjęcia z planu pierwszych Gwiezdnych Wojen

W kinach można już oglądać najnowszą część sagi Gwiezdnych Wojen "Przebudzenie mocy". Cofnijmy się jednak w czasie i zobaczmy zdjęcia z planu podczas kręcenia pierwszego filmu w 1977 r.
1 rok temu

Choroba pięknych ludzi. Czym jest zespół Marfana?

Prawie każda z kobiet marzy o superszczupłej sylwetce. Wiele z nich chciałoby mieć także ciekawe, delikatne rysy twarzy i niesamowicie długie nogi. Z kolei mężczyźni przeważnie pragną być bardzo wysocy lub nie mieć skłonności do tworzącego się piwnego brzuszka. Choć figura dzisiejszych modelek i modeli trafiła do obowiązującego kanonu piękna, mało kto wie, że niektórzy obdarzeni nią genetycznie płacą za nią ogromną cenę. Mowa tu o zespole Marfana – zwanym także chorobą pięknych ludzi.
2 lata temu

Polska złota jesień

Niezwykłe jesienne klimaty uchwycone na zdjęciach przez Przemysława Kruka.
3 lata temu

Niesamowici dostawcy jedzenia z Japonii

Sposób dostarczania posiłków niesamowicie się zmienił. Zanim pojawiły się telefony komórkowe, apki na komórkę i internetowe systemy zamówień, dostawcy musieli się nie lada wysilić, by dotrzeć do klienta. Japońscy dostawcy używali specjalnych technik ustawiania wież z gotowych posiłków na swoich ramionach, by następnie wsiąść na rower i dojechać do miejsc, gdzie można było znaleźć potencjalnych klientów.
3 lata temu

Zderzacz cząsteczek w służbie archeologii

Rozwój fizyki oraz badania cząstek subatomowych mogą przyczynić się do rozwiązania problemów innych dziedzin nauki, w tym archeologii. Wytwarzając przy pomocy synchrotronu światło 10 miliardów razy silniejsze niż słońce, możemy „rozjaśnić” nieco starożytne tajemnice, zaklęte w antycznych tekstach.

Popularne