Kolejkowo i Hydropolis – poznaj jedyne w swoim rodzaju muzea we Wrocławiu

Gdzie można zobaczyć w jednej chwili 15 pociągów ciągnących łącznie 60 wagonów? Co znajduje się w XIX-wiecznym zbiorniku podziemnym, w którym jeszcze kilka lat temu całą powierzchnię 4 tys. m2 zajmowała woda? Odpowiedzi na te pytania należy szukać we Wrocławiu, a dokładniej w dwóch specjalistycznych muzeach – Hydropolis i Kolejkowie. Zobacz, jakie atrakcje czekają tam na Ciebie.

Wrocław – miasto spotkań” – hasło promujące stolicę Dolnego Śląska, zatwierdzone jeszcze pod koniec lat 90., jest aktualne również dzisiaj. Dzięki bogatej ofercie na punkt spotkań we Wrocławiu możesz wybrać miejsca z bogatą historią, liczne restauracje, kawiarnie i inne lokale. We Wrocławiu funkcjonuje również kilka specjalistycznych muzeów, idealnych zarówno dla najmłodszych zwiedzających, jak i nieco starszych turystów. Największą popularnością cieszą się Kolejkowo oraz Hydropolis. AccorHotels przygotował spis atrakcji, które czekają na Ciebie w tych miejscach.

Kolejkowo – poznaj największą kolejową makietę w Polsce

W muzeum Kolejkowo znajduje się makieta przedstawiająca cały Dolny Śląsk, mająca 260 m2. Umiejscowiono na niej piękne wrocławskie kamienice, a także obserwatorium na Śnieżce czy schronisko Szwajcarka w Sudetach Zachodnich. Odtworzono 430 m torowiska, po którym jeździ łącznie 15 pociągów, a także 2300 figurek ludzi oraz zwierząt.

Co trzeba wiedzieć przed wizytą w Kolejkowie?

Muzeum Kolejkowo jest zlokalizowane w samym centrum Wrocławia, w pobliżu rynku, na jednym z najstarszych dworców w mieście – Dworcu Świebodzkim. Kolejkowo działa codziennie, nawet w niedzielę i święta. Cena za normalny bilet wynosi 19 zł, natomiast dzieciom, studentom, emerytom i osobom niepełnosprawnym przysługują bilety ulgowe za 15 zł.

Hydropolis – spójrz na wodę z innej perspektywy za pomocą nowoczesnych technologii

Hydropolis jest muzeum w całości poświęconym wodzie. Obiekt ten nie przypomina jednak klasycznych muzeów z wystawami – w Hydropolis turyści mogą dowiedzieć się nowych rzeczy o wodzie dzięki nowoczesnym technologiom i multimedialnym narzędziom umieszczonym w każdej części obiektu. W muzeum działa 9 stref – Hydropedia, Planeta wody, Stany wody, Miasto i woda, Historia inżynierii wodnej, Strefa relaksu, Strefa dzieci, Ocean życia oraz Głębina.

Co trzeba wiedzieć przed wizytą w Hydropolis?

Nowoczesne muzeum wody mieści się na ul. Na Grobli 19–21, w pobliżu Odry. Obiekt ten jest położony między mostem Grunwaldzkim a wrocławskim zoo. Hydropolis działa 7 dni w tygodniu, łącznie z niedzielami. Cena normalnego biletu wynosi 27 zł, natomiast ulgowego – 18 zł. Dostępne są również bilety rodzinne (2+2), które kosztują 72 zł.

Noclegi Wrocław – jak znaleźć wygodny hotel we Wrocławiu?

Ze względu na wiele różnorodnych atrakcji turystycznych we Wrocławiu funkcjonuje bardzo dużo obiektów noclegowych, a wyjątkową popularnością cieszą się zwłaszcza hotele. Wrocław udostępnia bowiem zarówno bardzo luksusowe hotele, jak i obiekty w bardziej przystępnych cenach. Warto zarezerwować pokój np. w hotelu ibis Styles Wrocław Centrum, którego wystrój został zainspirowany historią o Alicji w Krainie Czarów.