8 lat temu

Najdziwniejsze teorie na temat ziemi, w które wciąż ktoś wierzy

Trudno w to uwierzyć, ale na świecie wciąż są ludzie, którzy odrzucają udowodnione naukowo prawdy na temat Ziemi, zarzekając się, że wszystkie te dane są fałszywe. Patrząc na niektóre z tych teorii, można pomyśleć, że teoria płaskiej Ziemi jest najnormalniejsza z nich wszystkich.

Płaska ziemia

teorie-o-ziemi-2

Jest to najpopularniejsza spośród szalonych teorii na temat naszej planety. Mimo iż jest kompletną bzdurą, są tacy, którzy wciąż wierzą, że ziemia jest płaska. Świadczyć o tym może, utworzone w 1956 roku przez Samuela Shentona, Towarzystwo Płaskiej Ziemi istniejące do dziś. Liczba jego członków wciąż rośnie.

Mimo niezliczonej ilości dowodów na kulistość naszej planety, członkowie towarzystwa wierzą, że ziemia jest płaskim dyskiem z Arktyką umieszczoną pośrodku. Brzegi dysku zabezpieczone są przez wysokie pasma górskie, trzymające oceany w ryzach. Wspinając się na góry, można zeskoczyć z ziemskiego dysku w kosmos.

Ziemska grawitacja nie jest siłą przyciągania ziemi, lecz powstaje na skutek ruchu dysku w górę, który dokonuje się w tempie prawie 9 metrów na sekundę.

Według towarzystwa słonce oraz księżyc są mniejsze, niż podaje NASA, licząc około 50 km średnicy, oba obiekty krążą na wysokości około 4800 kilometrów nad dyskiem ziemi. Do tego w palecie obiektów astralnych znajduje się również antyksiężyc, który zasłania satelitę podczas zaćmień – wszystko się zgadza!

Geoterrapizm

teorie-o-ziemi-3

Kolejna popularna teoria głosi, że ziemia jest płaskim dyskiem położonym na grzbiecie wielkiego żółwia, przemierzającego kosmos. Teoria sięga XVII wieku, kiedy człowiek imieniem Jasper Danckaerts nauczał w ten sposób rdzennych mieszkańców kontynentu amerykańskiego. Albo oni jego – to już pozostaje niejasne.

Na skutek „edukacji” twierdzenie to jest powtarzane w kulturach Indian, często też pojawia się w Chinach oraz Indach. Pytanie tylko dlaczego żółw?

Teoria kurczącej się ziemi

teorie-o-ziemi-5

Według tej teorii, zwanej również geofizycznym globalnym ochłodzeniem, ziemia staje się z czasem coraz mniejsza, a jej zmniejszanie objawia się przez katastrofy naturalne oraz powstawanie pasm górskich.

Teoria bazuje na założeniu, że jądro ziemi składające się z płynnych skał, ochładza się i ulega skurczeniu. A skoro zmniejsza się wnętrze ziemi, powoduje to również zmniejszanie się jej powierzchni zewnętrznej. To prowadzi do powstawania pasm górskich oraz wulkanów, ponieważ nadmiar materii musi w jakiś sposób się pomieścić na zmniejszającej się powierzchni planety.

Teoria rozszerzającej się ziemi

teorie-o-ziemi-4

Jest również teoria przeciwna do powyższej, mówiąca o rozszerzaniu się ziemi – podobnie jak ma to miejsce w przypadku kosmosu.

W 2005 roku Marvin Herndon przedstawił zręby swojego założenia nazywanego „dynamiką dekompresji całej ziemi”, twierdząc, że jest to założenie łączące w sobie naukę na temat płyt tektonicznych, z rozszerzeniem się ziemi.

Profesor chemii oraz fizyk w jednym twierdzi, że ziemia powstała z planety wielkości Jowisza, również będąc kiedyś gazowym olbrzymem. Jednak na skutek katastrofalnej utraty swojej atmosfery, dekompresji oraz ekspansji skalnych pozostałości dochodzi obecnie do dekompresji na brzegach kontynentów.

Teoria pustej ziemi

teorie-o-ziemi-6

Według zwolenników tego założenia ziemia jest pustą skorupą o średnicy 1280 km. Teoria została wymyślona przez Johna Symmesa, filozofa przyrody i byłego kapitana amerykańskiej armii, który prócz tego wierzył też, że skorupa ma otwory na obydwu biegunach.

We wnętrzu ziemskiego balonu znajdują się cztery balony, w których koncentruje się życie innych istot. Naukowiec zyskał tak wielu zwolenników w XVIII wielu w USA, że starano się nawet zrealizować podróż na biegun, w celu wejścia do wnętrza ziemi.

Teoria nieruchomej ziemi

teorie-o-ziemi-7

Teoria ta zakłada, że ziemia znajduje się w centrum wszechświata i wszystko kreci się wokół niej. Choć została skutecznie zakwestionowana zarówno przez Kopernika jak i Keplera są ludzie, którzy odmawiają jej porzucenia.

Na straży tuszowania prawdy stoi oczywiście Amerykańska Agencja Kosmiczna NASA, dostarczając ludziom fałszywych danych oraz sfabrykowanych zdjęć. W jakim celu? Tego dotyczyć mogą już inne teorie spiskowe.