6 lat temu

24 najdziwniejsze i najbardziej szalone rekordy Guinnessa

Księga Rekordów Guinnessa nie jest tak tradycyjna i konwencjonalna, jakby się mogło wydawać. To interesująca książka, w której można znaleźć kilka naprawdę zwariowanych i dziwnych rekordów świata. Oto lista 24 najdziwniejszych rekordów Guinnessa w historii.

1. Miażdżenie arbuzów udami

To nie pomyłka! Oto Olga Liaschuk, mocarna Ukrainka, która z pewnością nie da się zastraszyć, jeśli ktoś spróbuje dostać się między jej uda, ponieważ to właśnie ona ustanowiła rekord miażdżenia trzech arbuzów w zaledwie 14,65 sekundy. Strach pomyśleć, co mogłoby się stać z ludzką głową! Podczas imprezy w mediolańskim studiu Mediaset, pobiła dotychczasowy rekord 26 czerwca 2014 r. I chociaż próbowała również zmiażdżenia największej ilości arbuzów udami poniżej minuty, nie udało jej się pobić dotychczasowego rekordu.

2. Najdalsza odległość w dmuchaniu ziarenka groszku

Ten koleś musiał w szkole być mistrzem w strzelaniu z plujki. Andre Ortolf posiada na swoim koncie już kilka rekordów, lecz ten konkretny jest naprawdę dziwaczny, gdyż polegał na przesunięciu groszku samym dmuchnięciem, co udało mu się zrobić na odległość 7,51 metra podczas imprezy w Niemczech 12 lipca 2014 r. Andre ustanowił również rekord w najszybszym przebiegnięciu 100 metrów w narciarskich butach oraz w chodakach.

3. Największa liczba słomek wepchniętych do ust

Brytyjczyk Simon Elmore napchał sobie do ust aż 400 słomek, a następnie utrzymał je tam bez pomocy rąk przez 10 sekund. Rekord został pobity 6 kwietnia 2009 r., podczas programu Mark ‘N’ Simon Show w bawarskim mieście Solhuben.

4. Najwięcej wygranych tytułów Groteskowej Twarzy

Gurning” to termin oznaczający strojenie głupich i groteskowych min. Jeśli sama koncepcja organizowania mistrzostw świata w tej dziwnej dyscyplinie to mało, istnieje również światowy rekord Guinnessa za kilkukrotne zdobycie pierwszego miejsca, ustanowiony przez Ann Woods, która wygrała zawody 27 razy od 1977 r.

5. Najwięcej rozbitych głową desek sedesowych w czasie poniżej minuty

Spośród wszystkich najdziwniejszych rekordów Guinessa, w biciu tego z pewnością brali udział sami sfrustrowani i szaleni ludzie… Bo kto byłby skłonny rozbijać deskę sedesową na własnej głowie? Rekord należy do Kevina Shelly, Amerykanina, który rozbił w drzazgi 46 takich przedmiotów w minutę. Wyczynu dokonał 1 września 2007 r., na planie show Księgi Rekordów Guinessa Die größten Weltrekorde w niemieckiej Kolonii.

6. Największa liczba spinaczy do bielizny przypiętych do twarzy w minutę

Ten masochistyczny rekord został ustanowiony przez Włocha Silvio Sabba, który do swojej twarzy przypiął 51 spinaczy 27 grudnia 2012 r., w Pioltello we Włoszech. Ciekawe jak wyglądała jego twarz po ich usunięciu.

7. Najdłuższa rzęsa

Zagadką jest, jak ktoś mógłby funkcjonować z tak długimi rzęsami, lecz niektórzy ludzie są po prostu dziwni, tak jak 49-letnia You Jianxia, Która ustanowiła rekord posiadania najdłuższej rzęsy, mierzącej 12,4 cm na lewej górnej powiece. Jej rzęsy zmierzono w chińskim mieście Changzhou Jiangsu 28 czerwca 2016 r. To, że rzęsy zaczęły nienaturalnie rosnąć, Jianxia zauważyła w 2013 r.

8. Pierwsza zaimplantowana antena

To wszystko w imię nauki, co nieco usprawiedliwia Neila Harbissona, który jako pierwsza osoba na świecie wszczepiła sobie antenę do czaszki. Przechwytuje ona słyszalne wibracje, przekazując mu informacje. Do Księgi został za ten czyn wpisany we wrześniu 2017 r.

9. Najwięcej klocków Jengi usuniętych biczem w minutę

Oto kobieca wersja Indiany Jonesa, którą należy pochwalić za umiejętności w posługiwaniu się biczem. Wszystko, czego potrzeba to czarny, gotycki, ściśle opinający ciało trykot i konto na Instagramie, aby natychmiastowo zdobyć sławę. April Choi ustanowiła rekord Guinnessa w usuwaniu z wieży największej liczby klocków w minutę, a dokonała tego na imprezie w mieście Peoria w stanie Illinois 27 września 2016 r., gdzie udało jej się usunąć 4 klocki.

10. Najdłuższy pocałunek

Wyobraźcie sobie całowanie się przez 58 godzin, 35 minut i 58 sekund. Właśnie taki rekord został ustanowiony podczas konkursu organizowanego przez „Ripleys Believe it or Not” w mieście Pattaya na Tajlandii. Najdłużej całującą się parą byli Ekkachai i Laksana Tiranarat, którzy za ten wyczyn otrzymali nagrodę pieniężną oraz dwa pierścienie z diamentami i oczywiście wpis do Księgi Rekordów Guinnessa.

11. Najwięcej kolejnych stopni schodów pokonanych na głowie

Bez wątpienia niektórzy ludzie mają dziwaczne i zwariowane pomysły. Wszystkie są dobre, byle tylko ustanowić rekord, na przykład wchodzenie po schodach na głowie. Właśnie to osiągnął chiński atleta Li Long Long, pokonując 36 stopni schodów 5 stycznia 2015 r. w chińskim mieście Jiangsu. Pobił wtedy swój własny rekord.

12. Najwięcej obrotów wykonanych w minutę wisząc na wiertarce

Trzeba być niespełna rozumu, żeby wymyślić coś takiego tylko po to, aby znaleźć się w Księdze Rekordów Guinnessa. Ten człowiek, również pochodzący z Chin, uwiesił się na wiertarce, której wiertło utknęło w suficie, po czym ją włączył. Do niego należy rekord 148 obrotów, ustanowiony podczas show Księgi Rekordów Guinnessa, odbywającego się w Madrycie 23 grudnia 2008 r.

13. Najwięcej puszek otwartych przez papugę w minutę

To zasługuje na uznanie! Dla papugi to niezwykłe osiągnięcie otworzyć jedną puszkę, a co dopiero 35! Tyle właśnie w minutę otworzyła Ara o imieniu Zac w kalifornijskim mieście San Jose 12 stycznia 2012 r., ustanawiając tym samym światowy rekord.

14. Największa kolekcja gumowych kaczek

Oprócz stanowiska adiunkta na Uniwersytecie w Waszyngtonie Charlotte Lee posiada również swój wpis w Księdze Rekordów Guinnessa za największą kolekcję gumowych kaczek na świecie. Zbiera je od 1996 r. i w chwili ustanawiania rekordu miała ich 5631 sztuk, wyeksponowanych w domu!

15. Najwięcej wygranych w Światowych Zawodach Posiadaczy Brody/Wąsów

Oto Karl – Heinz Hille, mistrz świata w kategorii Najlepszej brody i wąsów. Tak, istnieją takie konkursy, a Karl wygrał ich najwięcej i z tego powodu znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa. Uzyskał tytuł 8 razy, w kategorii imperialnej brody częściowej, w konkursach odbywających się od 1999 do 2011 r. Ocenie podlegają styl i długość.

16. Najdłuższy dystans pokonany ze stołem uniesionym przy pomocy zębów

George Christen pokazał światu swój zestaw mocarnych zębisk, podnosząc 12-kilogramowy stół, wraz z siedzącą na nim 50-kilogramową osobą, a następnie przebiegając z nim 11,8 metra. Swojego wyczynu dokonał 9 lutego 2008 podczas programu „Lo Show Dei records” w Hiszpanii.

17. Najwięcej zjedzonych Big Maców

Dla niektórych jeden Big Mac to mało… ale 14 tygodniowo? Tyle od lat zjada Donald Gorske, czym zasłużył sobie na wpis do Księgi Rekordów Guinnessa. Spałaszował w sumie 28 788 Big Maców!

18. Najdłuższy metalowy zwój przepuszczony z nosa przez usta

Andrew Stanton jest zdecydowanie samotny w swojej kategorii, bo kto o zdrowych zmysłach chciałby wpychać sobie do nosa metalowy zwój? Stanton przeprowadził przez swoją głowę zwój mierzący 3,63 m, wkładając go do nosa i wyciągając przez usta, podczas programu „Lo Show Dei record” 31 marca 2012 r.

19. Największa kolekcja krasnali ogrodowych

Te przedmioty zmieniłyby każdy ogród w magiczną krainę. Ann Atkin jest posiadaczką rekordu Guinnessa za swoją kolekcję 2042 glinianych krasnali ogrodowych. Aby je wszystkie przechowywać, posiada nawet specjalnie wydzielony teren o wielkości 4 akrów w West Putford, Devon w Wielkiej Brytanii.

20. Najdłuższe nogi

To jeden z tych rekordów, na który miło jest popatrzeć. Rosjanka Ekaterina Lisina jest posiadaczką rekordu Guinnessa za najdłuższe nogi. Jej lewa noga od pięty po udo mierzy 1,33 m a prawa noga 1,27 m.

21. Najdłuższy czas spędzony przy pełnym kontakcie z lodem

Tortury nigdy nie złamią tego człowieka. Songhao Jin wytrwał, leżąc nago na lodzie 1 godzinę, 35 minut i 10 sekund. Dokonał tego podczas imprezy Księgi Rekordów Guinnessa w Xiamen, Fujian w Chinach 4 września 2014 r.

22. Największa liczba kulek lodów utrzymanych w jednym wafelku

Gdyby ten człowiek zjadł te wszystkie lody, zamiast nimi balansować, to by dopiero było coś… Dmitri Panciera ustanowił rekord utrzymania w równowadze 121 kulek lodów w jednym rożku, 20 września 2015 r. Jego poprzedni rekord wynosił 109 kulek.

23. Najwyższy skok przez poprzeczkę w wykonaniu lamy

To jeden z najdziwniejszych rekordów Guinnessa – skacząca lama! Co będzie następne? Jednak należy docenić tego zwierzaka, imieniem Caspa, który żyje w psim schronisku w Porthmadog i najwyraźniej uważa, że jest psem. Nikt nie powiedział mu, że w rzeczywistości jest lamą, która nie potrafi robić takich rzeczy… A jednak Caspa ustanowił światowy rekord, przeskakując poprzeczkę o wysokości 1,13 m.

24. Najwięcej kufli piwa przeniesionych na odległość ponad 40 m

Ten facet powinien dostać tytuł super kelnera na Oktoberfest i z pewnością dotrzymać posadę w jakimś barze. Oliver Struempfel pobił rekord, przenosząc 25 kufli piwa na odległość powyżej 40 m, 21 września 2014 r. W kategorii kobiet największą liczbę kufli – aż 19, przeniosła Anita Schwarz.