8 lat temu

Dlaczego osoby z grupą krwi zero są wyjątkowe?

grupa-krwi-zero

Ludzie z grupą krwi zero odgrywali ważną rolę w każdym społeczeństwie, od czasów starożytnych aż do dnia dzisiejszego. Ta grupa krwi jest pierwotną grupą naszych przodków, którzy byli sprytnymi i agresywnymi drapieżnikami. Często uważa się, że ich wyjątkowość wynika z faktu, że aby przetrwać musieli obserwować i dokładnie poznać swoje środowisko.

Osoby z grupą krwi 0 posiadają więc wyjątkowe cechy – energię, umiejętność pozostania skupionym, siłę, cechy niezbędne dla przywódcy oraz produktywność i kreatywność. Ich genetyczne dziedzictwo oferuje możliwość dłuższego życia oraz optymizmu.

Japończycy kojarzą ten konkretny typ krwi z pewnymi cechami osobowości. Osoby z grupą krwi 0 są najczęściej opisywane jako zaangażowane, zorganizowane, skupione, odpowiedzialne, sumienne i praktyczne. Są uważane za lepsze w logice i lepiej orientujące się w przestrzeni.

Niestety istnieje również i druga storna medalu – niezdrowe nawyki lub podwyższony poziom stresu, zła dieta i brak ruchu mogą prowadzić do nadmiernej wrażliwości na efekty metaboliczne, w tym generować odporność na insulinę, niską aktywność tarczycy i otyłość. Pod wpływem stresu osoby te stają się hiperaktywne i agresywne.

Osoby z tym rodzajem krwi są predysponowane do pewnych chorób, takich jak wrzody i zaburzenia tarczycy. Mają wyższy poziom kwasu w żołądku w porównaniu z innymi typami krwiodawców, co często prowadzi do podrażnień żołądka i wrzodów. Ponadto osoby te mają często niski poziom hormonów tarczycy i niedobory jodu, pierwiastka chemicznego, którego celem jest ich regulacja. To powoduje wiele skutków ubocznych, takich jak otyłość, zatrzymywanie płynów w organizmie i zmęczenie.

Jeśli masz grupę krwi zero, oto kilka praktycznych porad dla ciebie:

  • Unikaj kofeiny i alkoholu. Kofeina może być szczególnie szkodliwa ze względu na podniesienie poziomu adrenaliny i noradrenaliny, które są już i tak wysokie u osób z tą grupą krwi.
  • Aby zrelaksować całe ciało, konieczne są ćwiczenia. Posiadacze krwi z grupy zero muszą być stale aktywni fizycznie w porównaniu z innymi, aby zachować zdrowie i stabilność emocjonalną. Regularna aktywność fizyczna jest wymagana 3 lub 4 razy w tygodniu!
  • Nigdy nie jedz w biegu, spożywaj każdy posiłek powoli i najlepiej siedząc.
  • Jeśli walczysz z nadwagą, koniecznie musisz włączyć w to również ćwiczenia fizyczne. Dla najlepszych rezultatów ćwiczenia powinny być wykonywane przez 30 do 45 minut przynajmniej 4 razy w tygodniu.
  • Zmęczenie, depresja czy zwykła nuda mogą czynić osoby z grupą 0 bardziej narażone na destruktywne zachowania w tym impulsywne poszukiwanie emocji w hazardzie i ryzykownych zachowaniach. Unikaj więc podejmowania decyzji w stresie i nadmiernego wydawania pieniędzy.