9 lat temu

Ludzie, którzy mają super moce i nauka jest w stanie to potwierdzić!

iceman-wim-hof-sitting-on-ice-728x400

Wśród nas są osoby umiejące dokonywać w pamięci obliczeń tak skomplikowanych, jak przy użyciu komputera, zapamiętywać każdy szczegół swojego życia, wyginać przedmioty bez użycia siły czy kontrolować swoje tętno i pracę serca. Osoby z takimi umiejętnościami pojawiały się w społeczeństwach od wieków, nauka jednak nadal nie ma odpowiedzi na większość z tych wyczynów.

Nie mniej jednak intensywnie je bada. Poniżej przedstawiamy kilka osób, u których stwierdzono nadprzyrodzone zdolności.

1. Ingo Swan i widzenie na odległość

Widzenie na odległość to zdolność osoby do opisania dowolnej geograficznej lokalizacji oddalonej o kilkaset tysięcy kilometrów od fizycznego położenia osoby. CIA i NSA w połączeniu z Uniwersytetem Stanforda przeprowadzali badania naukowe nad zjawiskami parapsychologicznymi, które trwały ponad dwie dekady, badania dotyczyły także tej umiejętności.

Ingo_Swann_Rogue3sm

Źródło: rviewer.com

W wyniku licznych eksperymentów przebadano kilka osób, które były w stanie opisać wygląd przedmiotów znajdujących się w innym pomieszczeniu, oddalonym o kilkanaście kilometrów od miejsca przebywania medium.

To zjawisko można rozumieć jako projekcję swojej świadomości poza ciałem do innej lokalizacji oddalonej od miejsca fizycznego przebywania.

Według raportów z badań jeden z uczestników Ingo Swan był w stanie dokładnie opisać widziane przez siebie pierścienie Jowisza, o których istnieniu naukowcy nie mieli w tym czasie bladego pojęcia.

2. Uri Geller i psychokineza

Inne niesamowite przykłady pochodzą z badań realizowanych przez inżyniera lotnictwa i fizyka – Jack Houck razem z pułkownikiem wojskowym J.B. Alexandrem, byli odpowiedzialni za badania nad psychokinezą, czyli umiejętnością poruszania obiektów siłą umysłu.

W licznych sesjach przeprowadzonych przez naukowców uczestnicy byli uczeni jak inicjować swoje własne umiejętności psychokinezy względem obiektów metalowych. Uczestnicy byli w stanie wyginać metalowe przedmioty bez użycia żadnej siły fizycznej.

Istnieją również doniesienia o osobach (głównie dzieciach), które są w stanie „teleportować” w całości obiekty z jednego miejsca do drugiego. Jedną z takich wybitnych jednostek był Uri Geller, który podczas wykładu spowodował wykrzywienie się łyżki bez użycia żadnej siły fizycznej. Łyżka pozostała wygięta po zakończeniu seansu oraz wykładu.

3. Stephen Wiltshire i fotograficzna pamięć

Stephen Wiltshire w wieku 3 lat otrzymał diagnozę, że choruje na autyzm. Dzisiaj znany jest jako artysta, który rysuje szczegółowe widoki miast, które odtwarza po zaledwie kilkusekundowym spojrzeniu na panoramę.

Poniżej filmik, jak odtwarza z pamięci panoramę Singapuru.

4. Człowiek lodu – Wim Hof

Wim Hof zadziwił nie jednego naukowca, gdy wykorzystując umiejętność medytacji, pozostawał zanurzony w lodowatej wodzie przez prawie dwie godziny, podczas gdy temperatura jego ciała nie drgnęła nawet o jeden stopień. Te niezwykłe zdolności udowadniają, jak nasza świadomość może wpływać na skutki odczuwanych przez nas niedogodności.

Wykorzystując swoje super moce, Wim zdążył nie tylko stać się człowiekiem morsem, ale także wspiął się na Mount Everest w szortach, unikając choroby wysokościowej, ukończył maraton na pustyni w Namibii bez wody i udowodnił w warunkach laboratoryjnych, że jest w stanie dowolnie wpływać na swój układu nerwowy i układ odpornościowy.

Poniżej film dokumentalny na temat jego dokonań.

5. Buddyjscy mnisi

Podczas wizyty w odległych klasztorach w Himalajach w 1980 roku, profesor medycyny z Harvardu Herbert Benson i jego zespół naukowców studiowali zdolności mnichów żyjących w górach, którzy dzięki technikom jogicznym Tum-mo potrafili na przykład podnieść temperaturę swoich palców u stóp nawet o 17 stopni. Nie wiadomo jak mnisi byli w stanie wygenerować takie ciepło.

To nie koniec, przebadano również zaawansowanych w medytacji Sikkim mnichów w Indiach, który byli w stanie spowolnić swój metabolizm o 64%!

240815180150_0589

W 1985 roku zespół naukowców z Harvardu nakręcił film z udziałem mnichów podczas suszenia prześcieradeł w zimie, które schły od samego ciepła ich ciał.

Czy joga i medytacja są w stanie wyzwolić nasze nadprzyrodzone moce psychiczne ? Nie brakuje literatury na temat nadzwyczajnych zdolności joginów i mnichów – jeśli jesteście zainteresowani, możecie sięgnąć po prace dr Deana Radin.

6. Daniel Tammet

W 2004 roku Daniel Tammet zyskał zainteresowanie opinii publicznej, recytując matematyczną stałą liczby Pi z pamięci z dokładnością do 22’414 miejsca po przecinku. Zajęło mu to w 5 godzin i 9 minut – w tym czasie nie popełnił żadnego błędu. Recytacja miała miejsce w Muzeum Historii Nauki w Oksfordzie i ustanowiła rekord Europy.

U Tammeta zdiagnozowano głęboki autyzm i występujący razem z nim zespół Savanta, który powoduje, że chory jest w stanie wykonywać wiele skomplikowanych umysłowo zadań i przyswajać wiedzę, której „normalny” umysł nie dałby rady.

_autista_9792b3ae

Takie zdolności są powszechne wśród osób z zespołem Savanta, jednak sam Tammem podkreśla, że różnice między zdolnościami osób chorych a zdrowych są wyolbrzymiane przez lekarzy. On sam o swoich zdolnościach mówi jako o wyniku niezwykle rozbudowanej wyobraźni i złożoności umysłu. W jego mniemaniu te umiejętności są skrajną wersją normalnie posiadanych przez nas zdolności.