7 lat temu

Jak stworzyć idealny profil na Tinderze

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym randkowiczem, czy weteranem Tindera, skonstruowanie idealnego profilu może być trudne. Jak dużo napisać o sobie? Które zdjęcia najlepiej przyciągną pożądanego partnera? Jak się zaprezentować?

Na szczęście dwójka naukowców – Sameer Chaudhry i Khalid Khan – postanowili rozwiać wątpliwości użytkowników i przeanalizowali 86 badań na temat randkowania w internecie, skupiając się na czynnikach, które zwiększają szanse na pierwsze spotkanie.

Oto kilka sugestii, które mogą zwiększyć twój poziom dopasowania profilu z innymi użytkownikami.

1. Nie pisz tylko o sobie

Chociaż jest to portal do randkowania, nie skupiaj się tylko na mówieniu o sobie. Powinieneś również informować, kogo szukasz. Według naukowców najbardziej efektywna proporcja informacji w profilu to 7 do 3 – 70% informacji opisujących ciebie i 30% odnośnie oczekiwań względem poszukiwanego partnera.

Wystarczy krótki, zwięzły opis w stylu “szukam kogoś, kto kocha pizzę i szczeniaki”. To da potencjalnym partnerom punkt odniesienia, z którym będą mogli się identyfikować.

2. Prostota

Portal randkowy to nie miejsce do pisania swojej biografii. Naukowcy stwierdzili, że prosty język opisu pozwala lepiej zapamiętać informacje. Wybierz więc to, co chcesz podkreślić i rzeczy, które cię wyróżnią.

3. Pokaż swoją zabawną stronę

Poczucie humoru może zwiększyć liczbę polubień profilu. Socjologowie twierdzą, że śmiech jest jednym z najważniejszych elementów w inicjowaniu i rozwoju relacji między ludźmi.

4. Nie chwal się swoim poziomem naukowym ani IQ

To prosta zasada – po prostu tego nie rób. Według badaczy to osobowość jest ważniejsza niż poziom wykształcenia.

5. Wstaw jakieś grupowe zdjęcie

Jeśli zalejesz swój profil tylko zdjęciami samego siebie, zaprezentujesz się jako osoba lekko oderwana od rzeczywistości. Według naukowców internetowi randkowicze lubią zdjęcia grupowe, które dają wrażenie, że mamy mnóstwo przyjaciół, z którymi można dobrze spędzić czas.

6. Wybierz zdjęcia o charakterze dominującym

To świetnie, jeśli wstawisz grupową fotkę, ale najlepiej, jeśli na zdjęciu to ty będziesz znajdować się w samym centrum grupy – to będzie sugerować twoją dominującą pozycję.

Z najnowszych badań wynika bowiem, że zdjęcia w pozycji “ekspansywnej” pomagają w dopasowaniu się z większą ilością użytkowników aplikacji. Tak więc wybranie na zdjęcie profilowe fotografii, na której zajmujesz maksymalnie kadr, będzie atrakcyjne w odbiorze innych.

6. Jeśli jesteś kobietą ubierz coś czerwonego

Naukowcy stwierdzili, że heteroseksualni mężczyźni częściej wysyłają wiadomości do kobiet, jeśli ubrane są one na czerwono, lub mają pomalowane usta tym kolorem. Czerwony jak wykazało już wiele badań, dodaje poczucie siły i odwagi, co działa w tym przypadku na naszą korzyść.

7. Uśmiech z pochyloną głową

Koniecznie dołącz zdjęcie, na którym będziesz prezentować szeroki uśmiech, lekko pochylając głowę. Naukowcy stwierdzili, że taka aranżacja portretu jest przeciętnie oceniana przez odbiorców jako najbardziej atrakcyjna.

8. Jeśli jesteś mężczyzną zaprezentuj swoją odwagę bardziej niż dobroć

Co zadziwiające, naukowcy twierdzą, że w przypadku internetowych portali randkowych kobiety preferują odwagę, męstwo i umiejętność podejmowania ryzyka bardziej niż altruistyczna i dobrotliwa naturę.

Wybierz więc zdjęcia, na których robisz coś wymagającego odwagi np. skaczesz na spadochronie, lub uprawiasz downhill, to lepsze niż sweet focie ze szczeniaczkami.