9 lat temu

15 wyjątkowych łuków skalnych

Wydrążone w łuki skały stanowią chyba jeden z najbardziej spektakularnych krajobrazów, jaki możemy oglądać nad morzem. Oto kilka najbardziej wyjątkowych miejsc na ziemi, gdzie możemy je zobaczyć.

1. Arch Rock

1
Arch Rock służy jako pomost pomiędzy różnymi wyspami na wybrzeżu Kalifornii. Skała ma około 12 metrów wysokości i wygląda wprost niesamowite. To naturalne piękno zachęca turystów do częstego odwiedzania łuków.

2. Hopewell Rocks

2
Hopewell Rocks to łuki morskie położone w Zatoce Fundy u wybrzeży Kanady. Skały mają między 12 a 20 metrów wysokości. Między skałami można urządzić sobie przyjemny spacer. Miejsce to jest codziennie licznie odwiedzane przez turystów.

3. Honopu Arch

3
Honopu Arch znajduje się na wybrzeżu Kauai na Hawajach. Jest uważany za jeden z najwyższych łuków na Hawajach. Do skały można dostać się tylko łodzią.

4. Azure Window

4
Azure Window jest jednym z najpiękniejszych łuków morskich na świecie z jego bogatym naturalnym pięknem. Znajduje się na maltańskiej wyspie Gozo. Jest to najczęściej odwiedzany łuk morski na świecie.

5. Cathedral Cove

5
Cathedral Cove położony jest w Hahei w Nowej Zelandii. Możesz dostać się do tego miejsca statkiem lub pieszo. Ta atrakcja turystyczna jest najbardziej popularnym miejsce wypoczynku w Nowej Zelandii. Do jego ochrony powołany jest nawet specjalny wydział w rządzie lokalnym.

6. El Arco

6
El Arco jest łukiem morskim położonym w Cabo Sun Locus w Meksyku. Znajdują się tu piękne morskie łuki skalne w złotym kolorze, miejsce to jest łatwo dostępne łodzią. Zrobienie sobie podróży na tym morzu musi być niesamowitym doświadczeniem.

7. Playa De Las Catedrales

7
Playa De Las Catedrales położone jest w zatoce Biskajskiej w Hiszpanii. Miejsce to jest powszechnie znane jako „plaża w wodzie święconej”. Niestety przez większość czasu w roku tutejsze warunki nie są przyjazne dla turystów.

8. Plaża Wharariki

8
Plaża Wharariki jest niesamowitym miejscem znajdującym się w północnej części Nowej Zelandii. Plaża jest bardzo przyjazna do jazdy konnej, a tutejsze wybrzeże jest codzienne odwiedzane przez wiele osób.

9. Legzira Plaża

9
Legzira Plaża usytuowana jest na południe od Agadiru w Maroko. Znajduje się na niej bardzo duży łuk morski przez co plaża jest faworytem turystycznych wypraw w Maroku.

10. Brama Durdle

10
Brama Durdle jest bardzo często odwiedzanym łukiem morskim położony w pobliżu Wybrzeża Jurajskiego w Anglii. Ma status własności prywatnej, ale traktowany jest jako miejsce publicznie dostępne. Aby zobaczyć łuk najlepiej udać się do niego na piechotę.

11. Kleftiko

11
Kleftiko jest bardzo atrakcyjną plażą znajdującą się na jednej z greckich wysp. Ta plaża stała się bardzo popularna ze względu na wiele łuków morskich znajdujących się w jej okolicy. Większość podróżnych przybywa na wyspę właśnie dla nich.

12. La Portada

12
La Portada jest łukiem skalnym znajdującym się na Oceanie Spokojnym w Chile. Łuk liczy ok. 42 metry wysokości od poziomu morza. Skała wygląda tak niesamowicie, że codziennie odwiedza ją ogromna liczba turystów.

13. Gołąb skalny

13
Gołąb skalny to kombinacja dwóch oddzielnych skał położonych u wybrzeży Libanu. Jest to najbardziej popularne miejsca turystyczne w Libanie, do którego można udać się tylko łodzią. Przepiękna sceneria przyciąga bardzo licznie turystów.

14. Pollet Arch

14
Wielki Pollet Arch to uroczy łuk morski położony w hrabstwie Donegal u wybrzeża Irlandii. Wokół łuku tworzy się piękny basen pływowy oceanu. Turyści mogą udać się do łuku łodzią. W tym miejscu naprawdę można poczuć, że jest się na skraju Oceanu Atlantyckiego.

15. Batu Bolong

15
Batu Bolong to piękna świątynia w naturalnym otworze skalnym, znajdująca się na Bali w Indonezji. Świątynia ta położona jest na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego. Jest to jedna z głównych atrakcji turystycznych w Indonezji.