8 lat temu

Tradycyjne hinduskie tatuaże z henny

Piękne wzory z henny pokrywające dłonie i stopy panny młodej, to element wielowiekowej hinduskiej tradycji. 

00000

Według wierzeń czerwona barwa henny ma przynieść szczęście nowo zaślubionym. Kobiety (a także mężczyźni) zdobią swoje ciało także przy okazji świąt religijnych.

Zwyczaj ten powstał przed tysiącami lat w Afryce Północnej i rozprzestrzenił się wraz z islamem na inne kraje muzułmańskie. W Indiach pojawił się w XII wieku i zyskał niezwykłą popularność pod rządami mogolskimi.

Z czasem wzory stały się bardziej skomplikowane i wyrafinowane. 

Wykonanie

mhk1qwi

Pastę z liści henny nakłada się na skórę i czeka około 20 minut, aż wyschnie i zacznie pękać. Do jej usuwania stosuje się mieszaninę soku z cytryny i cukru, dzięki temu barwa tatuażu jest mocniejsza. Następnie pomalowany fragment ciała owija się plastikową folią, żeby utrwalić wzór.

Zaraz po namalowaniu tatuaże są ciemnopomarańczowe, z czasem, na skutek utleniania, ciemnieją. Na ciele utrzymują się od jednego do trzech tygodni, zależnie od jakości henny. Po tym czasie zupełnie znikają, złuszczając się razem ze skórą, nie pozostawiając śladu.

zw9zd1w

ztcteor wfn1bi0 ust1yuc

tqyvfub tkgviqk sslbzzo r7lfrz2 outstanding-bridal-mehendi-designs nyhgng4  lchl7aa isr59de h0htga4 gpz251c goiq0pg fviyc4z cdc52ij bridal-mehndi-designs-2015-41 bl9hdbb ajjtgxv

3yzgjxw

3eprvxh

1nrb67e

0enraap