9 lat temu

6 zwierzaków, które są tak słodkie, że mogłyby cię zabić

Lemur Lori

lori

Pamiętacie filmik o głaskanym Lemurze Lori? Zwierzak stał się gwiazdą Internetu w przeciągu kilku godzin. Widzom zapewne umknął jednak fakt, że Lori posiadają niezwykle ostre kły i trujący jad, ukryty w swoich łokciach! Broniąc się przed drapieżnikiem, zarzucają łapki na główkę i wystrzeliwują truciznę, produkowaną w ich mięśniach. W krajach, gdzie występuje Lori zdążają się również przypadki ludzi, który trafili do szpitala po spotkaniu z tym niegroźnym, wydawałoby się, zwierzakiem.

Hipopotamy

hippo

Wbrew swojemu stoickiemu wizerunkowi są jednymi z najbardziej niebezpiecznych zwierząt na świecie! W rzeczywistości są bardzo agresywne, co przy wadze ponad 4,5 tony może spowodować nie lada obrażenia. Ludzie częściej padają ofiarą hipopotamów niż lwów, tygrysów i niedźwiedzi!

Delfiny

delfin

Setki martwych morświnów i delfinów wyrzucanych co roku na wybrzeżu Atlantyku przez całe lata 90. zastanawiały naukowców. Ostatecznie po wzmożonych obserwacjach zauważyli oni, że zwierzęta były zabijane przez starsze samce delfinów. Odnośnie delfinów znane są również przypadki ataków na ludzi – pływaków i nurków, którym dodatkowo przypisywane są motywy seksualne!

Bobry

bóbr

Posiadają super ostre kły, do tego potrafią zacięcie walczyć o swoje terytoria. Wiele ludzi zginęło w wyniku ugryzienia bobra – to dlatego, że ich kły nigdy nie przestają rosnąć, w związku z tym są w stanie przebić się przez warstwy cienkiej ludzkiej skóry, aż do samych tętnic.

Koala

koala

Australijski miś wiedzie na co dzień samotny tryb życia, znane są jednak przypadki ataku na psy, a nawet ludzi – w południowej Australii zanotowano ostatnio przypadek kobiety dotkliwie zranionej po spotkaniu z tym niepozornym zwierzakiem.

Łabędzie

labedz

Znane są ze swoich agresywnych zachowań względem innych łabędzi, szczególnie podczas sezonu rozrodczego. Jak dotąd pozostają jednak niegroźne dla człowieka – oczywiście dopóki nie naruszysz ich terytorium…