7 lat temu

Futurystyczne gadżety do domu

Oglądając filmy o przyszłości wierzyliśmy, że każdy z nas będzie miał kiedyś w domu niesamowite wynalazki. Poza robotami kuchennymi i telewizją 3D niewiele z tego się jak na razie ziściło. Designerzy mają jednak coraz więcej do zaoferowania.

Lewitująca chmura


W efekcie współpracy Richard Clarkson Studio oraz firmy Crealev, powstał lewitujący burzowy obłok, który odtwarza muzykę i generuje błyskawice zgodnie z rytmem granego utworu.

Produkt o nazwie Making Weather jest na razie prototypem wykonanym z włókien poliestrowych, skrywających w środku głośnik Bluetooth, lampkę ledową oraz magnes, który pozwala unosić się chmurze nad specjalną bazą. Być może za jakiś czas dostępne będą w masowej sprzedaży.

Księżycowe światło

moon-lamp-luna-acorn-studio-1

moon-lamp-luna-acorn-studio-7

moon-lamp-luna-acorn-studio-6

moon-lamp-luna-acorn-studio-3

moon-lamp-luna-acorn-studio-2

Tajwańska firma projektowa Acorn Studio zaproponowała niedawno nowy system oświetlenia naśladujący kształtem i kolorem księżyc widziany na nocnym niebie.

Luna to możliwa do regulacji lampka halogenowa, wykonana z włókna szklanego i nietoksycznej obudowy lateksowej. Jest dostępna w siedmiu różnych rozmiarach od ośmiu do sześćdziesięciu centymetrów średnicy . Twórcy podkreślają głównie estetyczne walory lampy oraz oryginalność pomysłu.

Lampy można kupić na stronie producenta.

Prognoza pogody w pudełku


Urządzenie zaprojektowane przez designera Ken Kawamoto może tworzyć prawdziwe krople deszczu, chmury oraz błyskawice, prezentując prognozę pogody na kolejny dzień lub odtwarzając aktualne warunki.

Jak stwierdził twórca “lubię łączyć świat cyfrowy z rzeczywistym”. Interfejs urządzenia zawiera oprogramowanie z dostępem do internetowych serwisów pogodowych, co oznacza, że można go używać nie tylko do sprawdzenia pogody na jutro lecz również podglądnięcia jaką pogodę mają twoi przyjaciele na drugim końcu świata. Niestety pudełko nie generuje śniegu.

Twórca udostępnił kod oraz schemat działania urządzenia na licencji Open Source, co oznacza, że każdy z nas może zbudować (teoretycznie) własne pudełko pogodowe. Niestety jak na razie jedyna możliwość zakupu to bezpośrednio przez stronę producenta. Jak informują twórcy po nieudanej kampanii crowdfundingowej są w trakcie rozmów z dystrybutorami.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

Nadziemna kanapa

cloud-levitating-sofa-4777

Kolejna lewitująca chmura to tym razem fotel, działający dokładnie na tej samej zasadzie co opisany wcześniej głośnik. Komfortowa i miękka sofa unosi się w powietrzu dzięki sile magnetycznej podstawy.

Chmura może służyć jako fotel lub kanapa. Ten futurystyczny mebel faktycznie pozwala nam drzemać z głową w chmurach. Projekt fotela jest na razie tylko prototypem nagrodzonym w konkursie dla designerów RELAX CONTEST.

Horyzontalny prysznic

hs-gallery-01-02

hs-gallery-01-06

hs-gallery-01-10

Został zaproponowany przez światowego lidera technologii łazienkowych firmę Dornbracht. Zaprezentowane na światowych targach w Bazylei rozwiązanie znajduje się już w ofercie sklepu. Jak zachwalają twórcy innowacyjne urządzenie pozwala nie tylko na dokładne oczyszczenie ciała lecz również głęboki relaks podczas prysznica.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ