8 lat temu

Horyzontalny prysznic – genialny wynalazek czy kompletna porażka?

Masz problem by rano utrzymać się na nogach? Stanie pod prysznicem o 6.00 nad ranem jest dla ciebie wyzwaniem? Oto rozwiązanie – horyzontalny prysznic. Dla tych, którzy chcieliby po prostu… poleżeć pod prysznicem.

hs-gallery-01-02

Innowacyjny prysznic został opracowany przez firmę Dornbracht. Wygląda jak solarium zamontowane na ścianie. A funkcjonuje trochę jak… odwrócona wersja fontanny!

Natryski mogą być programowane by przechodzić przez różne stopnie natężenia i temperatury dając efekt masażu.

Mimo iż jego praktyczność pozostawia nieco do życzenia, jak deklaruje firma w oświadczeniu prasowym, niedługo wszyscy poczujemy potrzebę posiadania w domu tego rodzaju prysznica.

hs-gallery-01-10

hs-gallery-01-06

„Dzięki urządzeniu, Dornbracht po raz kolejny wyznacza trendy w technologiach prysznicowych. Dzięki horyzontalnemu układowi jesteśmy w stanie przenieść doświadczenie prysznica w nowy wymiar” deklaruje dyrektor firmy Andreas Dornbracht.

„Efektem jest całkowite odprężenie doświadczane w czasie leżenia. Napięcie w mięśniach i obrębie głowy znika, a codzienny stres jest zmywany razem z wodą… Ciało i umysł zostają ożywione”.

hs-gallery-01-03

Niewątpliwie zastosowanie takiego układu daje lepsze efekty, jeśli chodzi o możliwość oczyszczenia naszego ciała – silny strumień skierowany wprost na ciało osiągnie więcej, niż spływająca od góry woda. Jednak ogromne rozmiary urządzenia oraz wątpliwa przyjemność leżenia na kamiennym „ołtarzu prysznicowym” mogą trochę odstraszać.

Jedno jest pewne, takiego rozwiązania jeszcze nie było.