7 lat temu

Pogoda w pudełku

Oczywiście, żeby sprawdzić pogodę można po prostu wyjrzeć przez okno… Można sprawdzić ją za pośrednictwem telewizji, internetu czy mobilnej aplikacji… Można też postawić na biurku pudełko z pogodą, które pokaże nam co dzieje się na zewnątrz.

tempescope-3

Tempescope tworzy prawdziwy deszcz, symuluje chmury i błyskawice, w ten niezwykły sposób powiadamiając o aktualnej aurze.

Zobaczcie jak to działa:

Zasadniczo, jest to tylko akrylowe pudełko z podpiętą niewielką pompą wody, dyfuzorem mgły oraz zestawem diod, kontrolowanych dzięki mikrokomputerowi Arduino. System bezprzewodowo synchronizuje się z komputerem lub nawet aplikacją smartphona, aby pobrać bieżące prognozy z internetu.

Brzmi prosto? Bo jest to proste. Możesz zbudować swoje własne pogodowe pudełko samodzielnie!

Pomysłodawca urządzenia, Ken Kawamoto, umieścił na stronie internetowej dokładną instrukcję i schematy samodzielnego wykonania Tempescope’a.

Jedyną wadą urządzenia, jest to, że nie potrafi stworzyć śniegu, więc nie będziecie się mogli cieszyć zamieciami i śnieżycami.

tempescope-home-page-1

(Od lewej) Bezchmurne niebo / mgła / opady deszczu.

Jeżeli uważacie, że nie podołacie zadaniu, a chcielibyście bardzo mieć takie cudo u siebie w domu, niestety musicie uzbroić się w cierpliwość. Akcja na portalu crowdfundingowym nie zakończyła się sukcesem i desiger jest na etapie rozmów z potencjalnymi inwestorami.