8 lat temu

Niebanalny kalendarz świecący nocą

multikalendarz-1-ciekawe

To coś więcej niż tylko kalendarz.

Pierwszy multicalendar powstał tuż przed nadejściem 2010 roku w drewnianej chacie na pograniczu wielkich jezior i lasów. Brzmi jak wstęp do bajki ale to prawda :) Projekt jest przewidziany na 28 lat, kiedy to nastąpi powtórzenie kalendarza gregoriańskiego.

Każdy multikalendarz zawiera zbiór ciekawych informacji dotyczących świata lub nadchodzących w danym roku wydarzeń.

Autorem projektu jest Piotr Piłat, projektant a z zamiłowania fotograf. Jak zapewnia na swojej stronie:

„Zamiłowanie do przetwarzania i kreowania obrazów umożliwia mi ciągły rozwój twórczy a co za tym idzie projektowanie rzeczy niebanalnych mających jednostkowy i niepowtarzalny charakter. Mając na uwadze jakość finalnego produktu, który trafia do Państwa rąk, osobiście kontroluję wszystkie etapy jego tworzenia. Dzięki temu mam pewność, że każde zadanie, którego się podejmuję zostanie wykonane z należytą starannością. Podsumowując projektowanie jest moją pasją, hobby które sprawia mi przyjemność.”

Multikalendarz wydany jest w limitowanej i ręcznie numerowanej edycji 50 sztuk dzięki czemu zyskuje dodatkową unikatowość. Jeżeli jesteście zainteresowani tym ciekawym pomysłem, pospieszcie się i odwiedźcie stronę autora: multicalendar.venedi.pl