8 lat temu

6 tajemniczych i przerażających miejsc na ziemi

Oto miejsca, których powstanie oraz istnienie owiane jest tajemnicą. Jak powstały oraz czym spowodowane są dziwne zjawiska, do których dochodzi na ich terenie? Na rozwiązanie tych zagadek będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

1. Diabelski kocioł

tajemnicze-miejsca-1a

W parku stanowym Judge C. R. Magney w Minnesocie zaobserwować można nietypową anomalię geologiczną – podwójny wodospad nazywany Devil’s Kettle. Docierająca do urwiska woda rozdziela się na dwa nurty – jeden opada w dół do rzeki, która kontynuuje swój bieg. Drugi trafia do otworu w skale.

Otwór ten jest o tyle tajemniczy, że wpadająca do niego woda nie wiadomo dokąd zmierza. Naukowcy kilkakrotnie dokonywali prób wprowadzenia do środka różnych obiektów, które przepadały bezpowrotnie w czeluści. Nie wiadomo również, w jaki sposób otwór został wydrążony w skale. Możliwe, że prowadzi do podziemnej rzeki, która kontynuuje swój bieg.

Jednak, gdyby tak było, woda dokonywałaby szczelinowania skał, powiększając przepustowość korytarza, nie ma natomiast geologicznych śladów postępowania takiego procesu.

2. Aokigahara – las samobójców

tajemnicze-miejsca-2

Japoński las jest nazywany najlepszym miejscem na samobójstwo. Każdego roku dokonuje ich w tym miejscu od 50 do 100 osób! Prócz głęboko zakorzenionej wśród Japończyków kultury wstydu dodatkowo samobójcze myśli wzmaga tutejsza ponura atmosfera.

Jednak to, co stanowi prawdziwe zagrożenie w lesie to bogata w żelazo gleba wulkaniczna, która uniemożliwia działanie kompasu. W ciągu roku dokonywane są akcje wywożenia znalezionych w lesie ciał.

3. Rumuński trójkąt bermudzki

Las Hoia Baciu nazywany jest wśród mieszkających w pobliżu ludzi nawiedzonym lasem lub trójkątem bermudzkim Rumuni. Las zajmuje powierzchnię blisko 250 hektarów. Słynie z dokonujących się na jego terenie niewyjaśnionych zjawisk paranormalnych oraz licznych zaginięć.

Nazwa lasu została nadana po jednym z nich – Hoia Baciu to imię pasterza, który wszedł do lasu ze stadem 200 owiec i nigdy już nie powrócił.

4. Siedmiu olbrzymów na Uralu

tajemnicze-miejsca-3

Na płaskowyżu w rosyjskiej republice Komi znaleźć można siedem skalnych filarów nazywanych przez mieszkańców siedmioma silnymi mężczyznami. Według ludowych podań wznoszące się na wysokość od 30 do 37 metrów ostańce są pozostałością po samojedzkich gigantach, którzy wędrując przez płaszczyznę, zostali zamrożeni.

Geolodzy nie są pewni przyczyn powstania takich formacji – niektórzy uważają je za efekt erozji, inni za ostańce wulkaniczne.

5. Krzyczący las

tajemnicze-miejsca-4

tajemnicze-miejsca-4a

Rosnący w hrabstwie Kent w południowej Anglii krzyczący las jest nazywany najbardziej nawiedzonym lasem na wyspach. Odwiedzający go słyszą tajemnicze krzyki, kroki oraz szepty.

Według legendy duchy błąkające się po lesie są efektem masakry dokonanej 1 listopada 1948 roku. Tego dnia, w noc Halloween w lesie znaleziono 20 ciał, 11 z nich należało do dzieci. Badania nad przyczynami nagłej śmierci nie są w stanie podać dokładnych przyczyn masowego zgonu.

6. Tajemnicze groty Huashan

tajemnicze-miejsca-5

tajemnicze-miejsca-5a

tajemnicze-miejsca-5b

Chińskie jaskinie Huashan zostały przypadkowo odkryte w 1992 roku przez farmera i od tego czasu zadziwiają swoją niezwykłością. Jaskinie liczą ponad 1700 lat, każda z 36 komór wyposażona jest w rzeźbienia na ścianach, kamienne filary, płaskie rzeźbione stropy oraz schody.

Co jednak zadziwia, to fakt, że o jaskiniach nie ma żadnych wzmianek w historycznych, średniowiecznych tekstach, co wprawia naukowców w zakłopotanie. Pytanie, w jakim celu zagospodarowano jaskinie w ten sposób oraz przy użyciu, jakich technologii osiągnięto taki efekt?