9 lat temu

Turystyczne kapsuły z Japonii – podoba się wam taki pomysł na wakacje?

turystyczne kapsuły z japonii (6)
Słyszeliście o hotelach oferujących malutkie, jednoosobowe kapsuły do spania? Ten japoński wynalazek świetnie sprowadza się na lotniskach podczas długich podróży, jednak w Tokio, hotele te służą już nie tylko do krótkoterminowych pobytów. Czasami zdarza się zasiedzieć tam zbyt długo.

Fotograf Won Kim postanowił zamieszkać w jednym z takich przybytków przez kilka miesięcy, w efekcie stworzył serię zdjęć ukazującą jak takie hotele rzeczywiście funkcjonują. Nastawione na backpakerów, ukryte w centrach miast hotele stają się niejednokrotnie domem dla swoich gości.

„To co dla mnie wydawało się najciekawsze w tej serii zdjęć to pokazanie jak poszczególni mieszkańcy radzili sobie z wykorzystanie tak maleńkiej przestrzeni do życia” pisze o swoich zdjęciach autor. „To w jaki sposób osoba wykorzystuje przestrzeń mówi coś o niej i o jej, jego możliwościach przystosowania się do tego zamkniętego, mikro środowiska”. Poniższe zdjęcia zostały wykonane w hotelu znajdującym się na całym jednym piętrze biurowca na w północno­ zachodniej części Tokio.

turystyczne kapsuły z japonii (13)

turystyczne kapsuły z japonii (12)

turystyczne kapsuły z japonii (11)

turystyczne kapsuły z japonii (10)

turystyczne kapsuły z japonii (9)

turystyczne kapsuły z japonii (8)

turystyczne kapsuły z japonii (7)

 

turystyczne kapsuły z japonii (5)

turystyczne kapsuły z japonii (4)

turystyczne kapsuły z japonii (3)

turystyczne kapsuły z japonii (2)

turystyczne kapsuły z japonii (1)