4 powody, dla których warto wybrać telewizję cyfrową

Telewizje cyfrową można określić swego rodzaju rewolucją technologiczną. Jest ona następcą analogowej, która została wymyślona jeszcze przed II wojną światową. Warto tutaj zauważyć, że ilość programów telewizyjnych jest nieporównywalnie większa, niż w przypadku telewizji analogowej. Również standard i rozwiązania techniczne są na najwyższym poziomie.

Po pierwsze: liczy się jakość dźwięku i obrazu

Wszyscy, którzy pamiętają jeszcze stare telewizory kineskopowe wiedzą, że jakość obrazu pozostawiała wiele do życzenia. Przede wszystkim oglądając programy telewizyjne często przeszkadzały tzw. odbicia, czy też śnieg. Na szczęście ten relikt przeszłości przeszedł już do lamusa, a obecnie telewizja analogowa została w dużej mierze zastąpiona przez cyfrową. Porównywanie tych dwóch rodzajów telewizji, jest jak porównanie nocy i dnia. Przede wszystkim główną zaletą telewizji cyfrowej jest jakość dźwięku i obrazu.

Dzięki temu oglądanie programów tv jest przyjemnością. Dźwięk w standardzie DVB-T jest przestrzenny, zatem można mieć wrażenie, że otacza nas z każdej strony. Oczywiście znaczenia ma również jakość obrazu bez śnieżenia, czy też cieni. Zatem wysoka rozdzielczość zapewnia atrakcyjność oglądania, a ponadto program telewizyjny może być nadawany w wersji HD, a także Ultra HD.

Po drugie: wygoda korzystania i dodatkowe funkcje

Dodatkowe funkcje telewizji cyfrowej niewątpliwie są bardzo atrakcyjne. Dzięki elektronicznemu przewodnikowi po kanałach nie trzeba już szukać w gazecie, o której jest ulubiony program. Dostępne są również opisy programów. Aktualny program telewizyjny jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy tylko wcisnąć jeden przycisk. Kanałów jest tak wiele, ze kolejną zaletą jest stworzenie listy ulubionych kanałów, zatem nie trzeba zapamiętywać ich numerów. Jeżeli lubisz filmy i programy informacyjne, to warto te programy telewizyjne dodać do listy swoich ulubionych.

Ciekawym rozwiązaniem jest opcja przypominająca o programie, który będzie nadawany w przyszłości. Oczywiście program tv jest na bieżąco aktualizowany, można także skorzystać z opcjo poszerzonego opisu. Zatem takie udogodnienia niewątpliwie są zaletą i zwiększają funkcjonalność telewizji cyfrowej.

Po trzecie: samodzielnie możesz wybrać ścieżkę dźwiękową

Nie każdy lubi oglądać filmy z lektorem, niektórzy wolą wersje oryginalną z napisami. Co pozwala poczuć się jak w kinie. Telewizja cyfrowa oferuje zatem wybór ścieżki dźwiękowej. Samemu można zdecydować, czy chcemy oglądać program z lektorem, czy też wersje oryginalną. Kolejną zaletą jest fakt, że samemu można wybrać wersje językowe.

Zatem to doskonała opcja dla osób, które uczą się języka obcego, bądź też chcą sprawdzić swoje umiejętności. Opcja napisów jest również ważna, szczególnie dla osób niesłyszących, czy też niedosłyszących. Dzięki temu mogą oni oglądać każdy program tv z włączonymi napisami polskimi.

Po czwarte: dlaczego tak ważne jest kontrola rodzicielska?

Jak mawiają, do dzieci trzeba mieć zaufanie, ale ograniczone. Młody wiek potęguje niekoniecznie dobre decyzje. Zatem, kiedy nie pilnowałoby się dziecka, mogłoby ono spędzić cały dzień oglądając telewizje. Jak wiadomo nie wszystkie programy telewizyjne są odpowiednie dla dzieci, czy też nastolatków. Przykładowo w niektórych filmach za dużo jest przemocy, zatem do pewnych kanałów dzieci nie powinny oglądać.

Bez kontroli rodziców małe dzieci nawet przez przypadek mogłyby trafić na nieodpowiedni program tv, a to mogłoby spowodować lęki, czy nawet problemy ze snem. Zatem funkcja w postaci kontroli rodzicielskiej jest jak najbardziej potrzebna. Dzięki temu dziecko nie będzie miało dostępu do nieodpowiednich treści. Zatem odpowiedzialny rodzic może blokować treści, które nie są przeznaczone dla najmłodszych.

Trzeba przyznać, że telewizja cyfrowa daje naprawdę wiele możliwości. Nie tylko jakość obrazu i dźwięk jest na najwyższym poziomie, ale również funkcje dodatkowe są kolejną zaletą. Do telewizji cyfrowej można również zakupić opcję nagrywania. Tutaj wystarczy odpowiedni dekoder, dzięki temu z wyprzedzeniem możesz nagrać ulubiony program tv. Możesz również zdecydować się na VOD, czyli video na żądanie, co jest swoistą wypożyczalnią filmów. Zatem nawet najlepsze kino masz na wyciągnięcie ręki.