7 lat temu

Wznowiona Nokia 3310

Co producenci zaoferowali użytkownikom?

O planach przywrócenia do życia kultowej “cegły” pisaliśmy jakiś czas temu. Firma HMD Global zaplanowała premierę wznowionej edycji na luty. Do sprzedaży aparat wchodzi z niewielkim opóźnieniem.

Jak unowocześniony został najnowszy model?

Przede wszystkim zamieniono oryginalny, mały (84 x 84), czarno-biały wyświetlacz na większy (320 x 240) i kolorowy ekran. Nie będzie on jednak działał dotykowo. Nokia 3310 stawia na nieśmiertelne guziki, w tym jeden środkowy do nawigowania po systemie operacyjnym oraz przyciski do odbierania i odkładania “słuchawki”. Telefon został wyposażony w bardzo prosty aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 megapikseli z lampą błyskową LED z tyłu.

Jednym z największych plusów “cegły” była wytrzymała bateria – twórcom zależało więc, by zachować tę istotną cechę. Bateria ma wystarczyć na 22 godziny rozmów i aż miesiąc wytrzymałości w trybie stand-by!

Aparat polecany jest jako dobre rozwiązanie dla wyjątkowo niezdarnych użytkowników, których telefon często ląduje na podłodze. Jak deklarują twórcy, najnowsza Nokia 3310 jest tak samo niezniszczalna, jak oryginał.

Oryginalny model Nokia 3310

Aparat pozwoli na wykonywanie telefonów, pisanie esemesów oraz przeglądanie internetu. Nie będzie jednak możliwości zainstalowania na nim aplikacji. Twórcy nie zapomnieli również o wgraniu w ustawienia kultowego Snake’a!

Telefon jest dostępny w błyszczącym czerwonym lub żółtym kolorze oraz w klasycznym szarym i ciemnoniebieskim. Przedstawiona w lutym Nokia, cieszy się większym zainteresowaniem wśród konsumentów, niż niektóre z flagowych modeli smartphonów. Telefon reklamowany jest jako idealne rozwiązanie na zbliżający się sezon festiwalowych wyjazdów i kempingowania.

Jesteście zainteresowani kupnem?