7 lat temu

Nokia 3310 powraca!

Jeszcze pod koniec lutego planowane jest wznowienie sprzedaży kultowej cegły. Najpopularniejszy i niezawodny model 3310 zadebiutował już 17 lat temu, stając się kultowym telefonem za sprawą swojej superciężkiej baterii i designu. Z tych powodów otrzymał od użytkowników wdzięczny przydomek “cegła”.

Poszedł w odstawkę równie dawno — telefon nie miał nawet kolorowego ekranu, a Nokia nigdy nie zadbała, by unowocześnić swoje produkty, przez co przegrała w starciu technologicznym ze smartfonami i straciła pozycję światowego lidera telefonii komórkowej.

Fińska firma HMD Global, która obecnie produkuje telefony Nokii, szykuje się do wypuszczenia nowoczesnej wersji modelu 3310 jeszcze w lutym 2017.

Nowa wersja ma być idealnym odwzorowaniem kultowego modelu i stanowić ma hołd dla jednego z najpopularniejszych telefonów świata, jednocześnie nadrabiając technologiczne “zaległości”. W jakie funkcje ma być wyposażona nowa Nokia? Tego nie wiadomo. Kolorowy ekran, aparat fotograficzny, aplikacje? Którakolwiek z tych funkcjonalności zrewolucjonizuje “cegłę”.

Cena detaliczna w Europie ma wynosić 59 €. Nie wiadomo, czy telefon pojawi się na jakichkolwiek innych rynkach poza europejskimi. Premiera unowocześnionej Noki jest zaplanowana w czasie trwania Mobile World Congress, pomiędzy 27 lutym 2 marcem w Barcelonie.

Cieszycie się?

Źródło: venturebeat.com