7 lat temu

Kit Kat sushi!

Kit Kat ma niespodziankę dla miłośników sushi. Od niedawna w Japonii możemy spotkać się z dosyć niecodzienną odmianą tego dania. Niecodzienną, bo sam fakt, że marka, która produkuje batony wypuszcza sushi jest nieco dziwna. I sushi w formie deseru też brzmi nietypowo. Ale jak powszechnie wiadomo – klient nasz pan, lubi być zaskakiwany nowościami, szczególnie takimi.

Rynek jest coraz bardziej wymagający, marki walczą ze sobą o zdobycie konsumentów. W tej branży liczy się przede wszystkim kreatywność. Obecnie mamy szerokie spektrum wyborów, jeżeli coś nam się nie spodoba w jednym miejscu, szukamy tego w drugim. Kit Kat nie chcąc zanudzać monotonią swoich klientów, wpadł  na pomysł wyprodukowania Kit Kat Sushi.

Kit Kat sushi wzorowany jest na trzech typach: mungaro (tuńczyk), tamago (jaja) i uni (jeżowiec). Dla uspokojenia – nie jest  to sushi podawane na słodko lecz deser. Czekolada wygląda jak owoce morze. Czerwony tuńczyk jest o smaku malinowym. Tamago natomiast zastąpiono dynią. A uni smakuje jak serek mascarpone z melonem. Całość jest usytuowana na dmuchanym ryżu w białej czekoladzie. Jedynym prawdziwym elementem z tradycyjnego sushi są wodorosty.

Kit Kat sushi jest edycją limitowaną. I niestety dosyć kosztownym rarytasem. Kosztuje 3 000 jenów japońskich, czyli ok. 100 zł.