7 lat temu

Najlepszy szef świata

W Indiach panuje zwyczaj, że w święto Diwali, szefowie dają swoim pracownikom podarunki. 

savji-dholakia

Ciężko jednak być bardziej hojnym niż Savji Dholakia, założycielem firmy Hari Krishna Exports, zajmującej się dystrybucją diamentów.

W tym roku Savji rozdał około 1200 samochodów osobowych i 400 mieszkań, 1700 pracownikom swojej spółki. Szczęśliwcy zostali wybrani spośród 5500 pracowników. Mieli wykazać się wyjątkową lojalnością i umiejętnościami. Szacuje się, że ten wielki gest będzie kosztować około 7,7 miliona dolarów.

Diwali to największe hinduskie święto w Indiach. Jest to czas świętowania i prezentów, podobnie jak u nas Boże Narodzenie. Pracodawcy często dają pracownikom premie i prezenty, a także kosze tradycyjnych słodyczy.

Savji Dholakia z pracownaikami.

Savji Dholakia z pracownaikami.

Savji Dholakia jest jednak najbardziej szczodrym szefem z wszystkich, przypuszczamy, że nie tylko w Indiach, ale i na świecie.

Już 20 lat temu podarował trzem najlepszym pracownikom, swoje własne samochody. Od tamtej pory motywuje i nagradza zatrudnionych w jego spółce. W zeszłym roku 1200 jego pracowników mogło się cieszyć z 200 mieszkań, 400 samochodów i 500 kompletów biżuterii.

„Eksportujemy towar o wartości 700 milionów dolarów, do więcej niż 70 krajów na świecie, ale nic nie jest bardziej wartościowe niż nasi pracownicy.” – mówi Dholakia. „Nic nie jest w stanie opisać szczęścia, które w nich widzimy i które sprawia, że sami czujemy się szczęśliwi. Jeżeli nasi pracownicy będą zadowoleni, Bóg uczyni nas również zadowolonymi.”

U nas też niedługo będą święta. Jak myślicie, jaką niespodziankę szykuje wasz szef? ;)