9 lat temu

Zapierające dech w piersiach zdjęcia nocnego nieba

Night+by+Mikko+Lagerstedt

Fiński fotograf Mikko Lagerstedt uchwycił w swoich zdjęciach niesamowite piękno nocnego nieba, ukazując zachwycające gwieździste krajobrazy. Na jego zdjęciach jak na dłoni można zobaczyć błyszczące gwiazdy Drogi Mlecznej oraz przebłyski zorzy. Każde z nich jest odbiciem zachwycającego piękna, które nie jest tak łatwe do zobaczenia.

„Pogoda, czas i faza księżyca – to wszystko sprawia, że trudno jest przewidzieć odpowiedni astronomicznie dzień do robienia zdjęć” – wspomina na swoim blogu artysta. „Jest w tym pewna tajemnica, za każdy razem gdy ustawiam aparat na długi czas naświetlania tak naprawdę nie wiem, jaki obraz tym razem wyjdzie. Ta niewiadoma jest jedną z rzeczy, która mnie inspiruje to wykonywania zdjęć – próba uchwycenia nocnego nieba”.

Co jest zadziwiające to fakt, że fotograf jest kompletnym samoukiem. Fotografuje zaledwie od 2008 roku. Do zdjęć pchnęły go doświadczenia kontaktu z przyrodą podczas letniego wypadu za miasto. „Po deszczowym dniu słońce zaczęło wschodzić, pojawiła się również mgła unosząca się ponad polami. Zatrzymałem się i po prostu musiałem obejrzeć ten zachwycający widok. Wtedy uświadomiłem sobie, że chcę móc zatrzymywać takie właśnie momenty”.

Od tego czasu Lagerstedt jest niesłychanie otwarty na dzielenie się zdobytą przez siebie wiedzą na temat fotografii z innymi początkującymi artystami. Aby uzyskać więcej informacji na temat procesu tworzenia każdego zdjęcia zajrzyjcie na jego bloga na Instagramie. Można tam również znaleźć wiele porad i tutoriali. (http://blog.instagram.com/post/116574528507/150416-mikkolagerstedt)

MikkoLagerstedt9 MikkoLagerstedt1 MikkoLagerstedt2 MikkoLagerstedt3 MikkoLagerstedt4 MikkoLagerstedt5 MikkoLagerstedt6 MikkoLagerstedt7 MikkoLagerstedt8 MikkoLagerstedt10 MikkoLagerstedt11 MikkoLagerstedt12 MikkoLagerstedt13 MikkoLagerstedt14 MikkoLagerstedt15

Mikko Lagerstedt’s website
Mikko Lagerstedt on Instagram
Mikko Lagerstedt on Facebook