9 lat temu

5 teorii spiskowych na temat współczesnej rzeczywistości – pomyśl zanim wyśmiejesz

Pojęcie „teorie spiskowe” kiedyś odnosiło się wyłącznie do politycznej i kryminalnej konspiracji. Dziś opisuje w zasadzie każdy zestaw mniej lub bardziej szalonych poglądów i przekonań podzielanych przez jakąś grupę ludzi. W końcu „władzy” nigdy nie zabraknie sposobów na kontrole społeczeństw.

Dobrze, że jest ktoś, kto zawsze dostrzeże co, to niezauważalne dla większości i zrozumie niezrozumiałe. Radzę wam zastanowić się nad poniższymi teoriami, a co jeśli jednak….

1. Zamachy z 11 września

wtc

Liczba spiskowych teorii na temat tego wydarzenia jest tak długa, że nie wiadomo od której zacząć. Według najpopularniejszej zamach został przygotowany przez amerykański rząd celem zmiany światowej polityki, z drugiej za wydarzenia obwiniany jest równolegle rząd Izraela.

Poza politykami oskarżane jest również tajne bractwo Iluminatów, którego samo istnienie stanowi jedną z popularnych teorii spiskowych. W wydarzenia zamieszana jest również światowa elita bankierów z Rothschildami na czele.

2. Reptalianie, czyli kosmiczne jaszczury

lizard

Zastanawialiście się kiedy co łączy światowej sławy celebrytów i najważniejszych współczesnych polityków? Ludzi sprawujących władze nad światem, opływających w sukcesy i oczywiście pieniądze? Otóż to, że nie są ludźmi lecz kosmicznymi pra-jaszczurami – dokładnie tak!

Rządzą naszą ziemią od wieków, przekazując sobie władzę przez pokolenia. Tylko na nich spójrzcie? Czy Jack Nicholson, Barak Obama, Vladimir Putin i Angelina Jolie nie wydają się Wam trochę nienaturalni?

3. Księżyc nie istnieje

Moon

Nie spotkaliście się nigdy z tą teorią? Są tacy, którzy twierdzą, że ani księżyc ani nawet przestrzeń kosmiczna nie istnieją, a wszelkie „naukowe” teorię są stworzone jedynie po to, by mydlić oczy ludzkości.

Ewentualnie mniej radykalni są w stanie zgodzić się, że księżyc jest rzeczywisty, ale że nie jest on ziemskim satelitą, a konstrukcją zbudowaną przez obcą cywilizację – zastanawialiście się kiedyś nad tym?

4. Elvis wciąż żyje, ale za to Paul McCartney nie

Paul

Elvis podobnie jak wielu innych przedwcześnie zmarłych celebrytów pewnego dnia miał po prostu dosyć sławy, pieniędzy i splendoru i postanowił zaszyć się przed światem na jakiejś malutkiej wyspie, gdzie do dziś wiedzie spokojne życie.

Natomiast w przypadku Paula mamy do czynienia z sytuacją odwrotną – pozornie żyjący po dziś dzień muzyk, według niektórych nie jest w rzeczywistości sobą! Prawdziwy Paul został zastąpiony przez swojego sobowtóra po tragicznym wypadku samochodowym w 1966 toku. Nowy Paul ma wyglądać, zachowywać się, śpiewać i grać dokładnie w taki sam sposób jak oryginał, ale oczywiście nie jest to już ten sam człowiek…

5. Wojna w Iraku nie toczy się wcale o ropę

sadam

Jak większość z nas podejrzewa najazd na Ikar przez rząd W. Busha nie był spowodowany obecnością chemicznej broni masowego rażenia. Czy chodziło więc zatem o ropę? Nie. Może więc o jakieś bogactwa i złoto ukrywane gdzieś w podziemiach Bagdadu – nie!

To z powodu kosmicznego portalu, którym władał Saddam. Amerykański rząd chciała przeszkodzić mu w ostatecznym podboju Ziemi możliwym przy współudziale obcej cywilizacji.