9 lat temu

Niesamowici dostawcy jedzenia z Japonii

Sposób dostarczania posiłków niesamowicie się zmienił. Zanim pojawiły się telefony komórkowe, apki na komórkę i  internetowe systemy zamówień, dostawcy musieli się nie lada wysilić, by dotrzeć do klienta. Japońscy dostawcy używali specjalnych technik ustawiania wież z gotowych posiłków na swoich ramionach, by następnie wsiąść na rower i dojechać do miejsc, gdzie można było znaleźć potencjalnych klientów.

Demae

sobademae4

sobademae6

sobademae1

Soba

Jednym z popularnych posiłków dawnych dni była również soba –  gryczane noodle, które mogły być jedzone na zimno z sosem lub rosołem. Jedzenie to było nie tylko tanie, lecz można je było transportować bez utraty właściwości smakowych i wyglądu.

sobademae2

Z kolei transport demae wymagał ogromnego skupienia, precyzji oraz ostrożności w dostawie. Na poniższych zdjęciach można zobaczyć dostawców tego posiłku, podejmujących nie lada wysiłek, by dostarczyć potrawę w nienaruszonym stanie do klientów. Każdego dnia niesamowici „mistrzowie logistyki” potrafili nakarmić setki ludzi. Ten tradycyjny sposób dostawy już dawno się zmienił, jednak soba jest nadal popularnym posiłkiem serwowanym po dziś dzień.

sobademae3