Alkohol pod mikroskopem
Te niezwykłe kolorowe kompozycje smug to alkohol widziany pod mikroskopem.
W 1992 roku naukowiec Michael Davidson wpadł na ciekawy pomysł fotografowania alkoholu pod mikroskopem. I udało mu się ten projekt zrealizować.
W swojej 25-letniej karierze badał wiele różnych substancji pod mikroskopem – od DNA przez komórki ludzkiego ciała, bakterie aż do witamin. Szukając nowych sposobów finansowania swojego laboratorium na Florida State University, Davidson postanowił wykorzystać mikrofotografię, żeby zainteresować potencjalnych inwestorów i reklamodawców. W tym celu wymyślił coś, czego jeszcze nie było. Nowy kierunek określił jednym słowem – BevShots (koktajle).
W ten sposób rozpoczęło się tworzenie mikroskopowych fotografii różnych rodzajów alkoholi, drinków i koktajli. Davidson fotografował swoje ulubione browary i wina. Jego zdjęcia zdobyły znaczną rozpoznawalność na całym świecie.
Jak powstają obrazy BevShots? Napoje są najpierw krystalizowanie na szkiełku laboratoryjnym. Fotografuje się je za pomocą standardowego mikroskopu optycznego z podłączonym aparatem. Źródło światła musi być spolaryzowany i przechodzić przez kryształy. Tym sposobem uzyskuje się wspaniałe kolory, które możemy podziwiać na zdjęciach.
Poniżej prezentujemy kilka fotografii, więcej możecie znaleźć na stronie BevShots.
Australijski Jasny Lager (piwo)
Chablis (wytrawne białe wino z Burgundia Chablis we wschodniej Francji)
Szampan
Wytrawne Martini
Fuzzy Navel (drink z wódki brzoskwiniowej i soku pomarańczowego)
Niemiecki Pilsener (piwo)
Gin
Irlandzki Jasny Lager (piwo)
Irish Stout (piwo)
Margarita (koktajl składający się z Tequili, likieru Curaçao oraz soku z cytryny lub limonki)
Pina Colada (słodki koktajl z rumu, z kremem lub mlekiem kokosowym i sokiem ananasowym)
Szkocka
Tennessee Whiskey
Tequila
Wódka
Wódka z tonikiem
Białe wino
Czerwone wino
Biały Zinfandel (wino kalifornijskie)