Korzeń kudzu: mało znany naturalny środek na różne dolegliwości

 

Kudzu

Orientalne lekarstwo: kudzu

Kudzu, znany również jako korzeń Pueraria lobata, to roślina pnąca, która rośnie w Chinach, Japonii i Korei. Korzeń kudzu zawiera wiele cennych składników, w tym izoflawony, flawonoidy i alkaloidy. To przekłada się na jego różnorodne zastosowanie i właściwości lecznicze.

Jednym z ciekawych wniosków badań, o których warto wspomnieć, jest fakt, że korzeń kudzu pomaga zmniejszyć ochotę na alkohol i poprawia stan zdrowia alkoholików. Badania wykazały, że osoby, które zażywały korzeń kudzu, lepiej reagowały na terapię antyalkoholową i szybciej wracały do zdrowia fizycznego.

Korzeń kudzu jest również stosowany w leczeniu zaburzeń lękowych. Według badań, korzeń kudzu ma właściwości delikatnie uspokajające i pomaga w łagodzeniu objawów związanych z lękiem, takich jak nerwowość, drażliwość i bezsenność.

Roślina może również pomóc w leczeniu bólu głowy. Badania wykazały, że korzeń kudzu pomaga zmniejszyć częstotliwość i nasilenie ataków u osób cierpiących na migreny. Co ciekawe, kudzu okazuje się skuteczny w walce z bezsennością. Regularne jego przyjmowanie zmniejsza częstotliwość wybudzeń i ułatwia zasypianie.

Również osoby chorujące na przewlekłe schorzenia układu krwionośnego mogą być zainteresowane spożywaniem kudzu: pomaga on obniżyć poziom cholesterolu we krwi i zmniejsza objawy związane z chorobami sercowo-naczyniowymi.

Jak suplementować kudzu?

Korzeń kudzu jest łatwo dostępny w formie kapsułek, proszku i naparów. Jednak przed rozpoczęciem stosowania korzenia kudzu należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ może on wchodzić w interakcje z niektórymi lekami. Ponadto, niektóre osoby mogą być uczulone na korzeń kudzu i reagować na te preparaty w sposób negatywny.

Ponadto warto wspomnieć, że korzeń kudzu nie jest zalecany dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, ponieważ nie ma wystarczającej ilości badań, aby określić bezpieczeństwo stosowania w tych stanach.

Na koniec: korzeń kudzu nie jest magicznym lekarstwem na wszystkie dolegliwości. Jego skuteczność oparta jest na regularności, ale przede wszystkim, stosowaniu się do zaleceń lekarza prowadzącego. W żadnym wypadku nie można zastąpić korzeniem kudzu tradycyjnej formy terapii: dotyczy to zarówno zaburzeń psychologicznych, jak i fizycznych.

Warto przetestować korzeń kudzu jako naturalny środek na różne dolegliwości, ponieważ może przyspieszyć osiąganie upragnionych efektów oraz zmniejszyć konieczność długotrwałego zażywania farmaceutyków.