2 lata temu

Na czym polega zawód petsittera?

petsitter

Wyprowadzanie psów to przyjemność, ale i obowiązek. Pupil musi wyjść z domu przynajmniej trzy razy dziennie, by załatwić potrzeby fizjologiczne, ale i spożytkować nadmiar energii. Niestety nie zawsze opiekunowie są mu to w stanie umożliwić, ze względu np. na obowiązki zawodowe, problemy zdrowotne czy niespodziewane wyjazdy. Co zrobić w takiej sytuacji, gdzie szukać opieki nad psem na czas wyjazdu i pomocy przy codziennych zadaniach związanych z czworonogiem?

Ile się płaci za wyprowadzanie psa?

W wielu miastach w Polsce psim rodzicom mogą pomoc zaufani petsitterzy. Są to osoby, dla których praca z psami jest prawdziwą przyjemnością i doskonale się na tym znają. Zależnie od oferty, mogą oni czworonoga np.: 

 • karmić, 
 • wyprowadzać na spacery, 
 • zabawiać, 
 • wziąć pod opiekę na kilka dni podczas dłuższej nieobecności opiekuna. 

Skorzystanie ze wsparcia obcej osoby to spory stres zarówno dla opiekuna, jak i czworonoga. Właśnie dlatego warto sięgać wyłącznie po oferty rzetelnych opiekunów. 

 

Aplikacja — wyprowadzanie psa

Serwis Pethomer.com to polska platforma, zrzeszająca petsitterów oraz psich rodziców. Bez problemu znaleźć tam można wiele rozmaitych ofert. Każdy użytkownik może odnaleźć w swoim regionie opiekuna cieszącego się dobrymi opiniami wystawionymi przez poprzednich klientów. Nie bez znaczenia jest również fakt, że na platformie Pethomer każdy petsitter otwarcie pokazuje swój cennik. Ile kosztuje zatem wyprowadzanie psów? Ogłoszenia są bardzo zróżnicowane, ale stawki najczęściej zamykają się w przedziale 20-50 zł za spacer. Oprócz spacerów są tam też oferty opiekunów dotyczące np. psich hoteli, szybkiego karmienia czy opieki dziennej. 

To doskonała propozycja dla osób, którym np. wypadła dłuższa zmiana w pracy czy pilny wyjazd. W takiej sytuacji opieka nad psem często staje się problematyczna, szczególnie jeśli milusińskim nie może zająć się nikt z rodziny czy ze znajomych. Zaufany petsitter sprawdzi się wyśmienicie, bo jest w stanie pomóc klientowi natychmiast. Indywidualnie można się też z nim umówić na określoną liczbę spacerów dziennie, określić ich długość czy zakres usług dodatkowych. 

Ile zarabia dog walker?

Dog walker czy petsitter to zawody, w których zarobki są dość zróżnicowane. Wiele zależy np. od miasta, liczby zleceń, doświadczenia czy opinii wystawianych przez klientów. Praca z psem wymaga specjalnych predyspozycji i nie każdy się do niej nadaje. Z drugiej strony jednak — w dobie swobodnych i stosunkowo tanich podróży — opiekunowie są coraz bardziej poszukiwani i potrzebni. To sprawia, że ich cenniki również się zmieniają, a wyprowadzanie psów nie jest już postrzegane wyłącznie jako praca dodatkowa. 

Wyprowadzanie psów

Wpisanie w wyszukiwarkę hasła „wyprowadzanie psów praca” może przynieść zaskakujące efekty. Okazuje się, że zainteresowanie dog walkerami jest bardzo duże. Odpowiedzialnych i zaufanych opiekunów dla swoich czworonogów szukają dziesiątki osób, co oddziałuje też na różnorodność cenową. 

Ile kosztuje wyprowadzanie psów? Cennik zaczyna się w niektórych przypadkach już od 20 zł za pojedynczy spacer. Nie brak jednak również ofert 2-krotnie droższych, popartych natomiast większym doświadczeniem petsittera i wieloma pozytywnymi komentarzami. Wiele zależy ponadto od regionu i terminu poszukiwań. Oferty petsitterów można znaleźć na stronie Pethomer.com. Na psich opiekunów czekają tam zarówno dog walkerzy, jak i również szereg innych usług. 

Warto pamiętać, że dla czworonoga spacer jest niezwykle istotny. To okazja do właściwego spożytkowania energii, nawiązywania kontaktów z innymi zwierzakami i odkrywania świata. Kilkuminutowy spacer rano i wieczorem często nie jest wystarczający. Korzystniejsze jest zaufanie opiekunom, którzy dostarczą pupilowi solidną dawkę ruchu i dobrej zabawy pod nieobecność opiekuna.

petsitter 

Ile kosztuje opieka nad psami?

Podobnie jak pojedynczy spacer, kompleksowa opieka nad psem na czas wyjazdu może zostać wyceniona na wiele rozmaitych sposobów. Pod uwagę wziąć trzeba m.in.: 

 • termin, 
 • długość nieobecności psiego rodzica, 
 • wielkość czworonoga, 
 • miasto i region, 
 • zakres obowiązków petsittera. 

Przeciętnie nocleg w psim hotelu za jedną noc kosztować może ok. 70-100 zł w większym mieście. Całodzienna opieka to koszt rzędu 50-80 zł, ale są to stawki orientacyjne. Opiekunowie sami określają ceny, a często są one dodatkowo zmieniane po ustaleniu z psimi rodzicami szczegółów usługi. W wielu przypadkach petsitter też może podnieść ceny, jeśli pupil znajdzie się u niego bez żadnych zabawek, jedzenia i wyposażenia albo z dnia na dzień, na dłuższy czas, bez należytego uprzedzenia. 

 

petsitter

Na czym polega opieka nad psem?

Profesjonalna opieka nad psem skupia się na bardzo wielu elementach. W przypadku zlecenia petsitterowi tylko pojedynczego spaceru dotyczy to przede wszystkim dopilnowania, by czworonóg: 

 • załatwił potrzeby fizjologiczne, 
 • właściwie spożytkował skumulowaną energię, 
 • zażył ruchu na świeżym powietrzu, 
 • pozostawał bezpieczny poza domem. 

Czasem taki spacer może polegać na odwiedzeniu pobliskiego parku, a innym razem na dłuższej zabawie z elementami tresury. Wszystko zależy od ustaleń z opiekunem. 

O wiele obszerniejszym zagadnieniem jest natomiast opieka nad psem na czas wyjazdu. W takiej sytuacji często pupil nocuje w profesjonalnym psim hotelu, domu petsittera lub jest codziennie odwiedzany przez opiekuna. Zależnie od sytuacji i ustaleń, zakres prac w takich przypadkach może obejmować wszystko, czym na co dzień zajmują się rodzice czworonoga, czyli np.: 

 • karmienie, 
 • podawanie świeżej wody,
 • zabawę, 
 • wyjścia na spacer, 
 • wyczesywanie, 
 • podawanie leków, 
 • sprzątanie wszelkich nieczystości. 

Oprócz tego petsitter najczęściej codziennie zdaje relację z opieki nad milusińskim. Część profesjonalistów także dokumentuje wizyty, przekazując po powrocie swoje uwagi i spostrzeżenia. 

petsitter

Profesjonalna opieka nad psem na czas wyjazdu – czy to konieczne? 

Nie każdy psi opiekun chce powierzyć swojego czworonoga obcej osobie. Część woli oddać go w ręce przyjaciół czy rodziny, nawet jeśli nie mają oni żadnego doświadczenia w opiece nad zwierzętami. Takie rozwiązanie z jednej strony może być dobre, bo psiak zwykle zna tych ludzi i czuje się przy nich bezpiecznie. Nie zawsze jednak są oni w stanie zapewnić mu odpowiednią opiekę. 

Pomoc doświadczonego petsittera może być nieoceniona np. w przypadku zwierząt chorych, potrzebujących wsparcia na co dzień czy szczeniaków wymagających szczególnej troski. Nie wszystkie bliskie osoby też chcą lub mogą pomachać w opiece, m.in. ze względu na brak czasu. W takim przypadku profesjonalna opieka znaleziona w serwisie Pethomer jest rozwiązaniem idealnym, dostępnym dla każdego na wyciągnięcie ręki.