4 lata temu

4 powody, dla których warto założyć sklep internetowy

Handel przenosi się w coraz większym stopniu do Internetu. Założenie własnego e-sklepu może się okazać dobrym krokiem biznesowym. Jeśli nadal się wahasz, poznaj 4 powody, dla których warto postawić na e-handel.

Rynek e-commerce nie zwalnia nawet w czasach epidemii. Mało tego, koronawirus wręcz przyspieszył przeprowadzkę handlu do Internetu. Co roku powstaje mnóstwo sklepów online w naszym kraju i to prawie we wszystkich branżach. Dziś online sprzedaje się niemal wszystko. Jeśli ktoś przegapi dobry moment, żeby przenieść swój biznes również do sieci, może już na stałe wypaść z rynku. Przekonuje się o tym boleśnie wiele firm i to naprawdę dużych. Oto 4 powody, dla których powinieneś otworzyć własny sklep internetowy.

1. Założenie e-sklepu jest łatwe

Jednym z argumentów przemawiającym za tym, żeby założyć własny sklep internetowy, jest fakt, że uruchomienie takiej platformy sprzedażowej nie jest wcale trudne. Wystarczy własna domena internetowa, miejsce na serwerze, certyfikat SSL, oprogramowanie sklepu i już właściwie serwis może działać. Wszystko to można bez problemu znaleźć u dobrego dostawcy usług internetowych (np. Domeny.pl).

2. Handel internetowy ma przyszłość

Inwestycja w sklep internetowy to tak naprawdę inwestycja w przyszłościowy biznes. Polski e-commerce rozwija się błyskawicznie w tempie dwucyfrowym i nic nie wskazuje na to, żeby ten trend miał się odmienić. W Polsce jest obecnie 27,5 mln internautów, z czego 62% robi zakupy przez Internet, jak wynika z danych firmy Gemius. Z roku na rok takich klientów przybywa.

3. E-sklep to rozszerzenie działalności stacjonarnej

O własnym sklepie internetowym warto pomyśleć również wtedy, gdy prowadzimy już sklep stacjonarny. To doskonały sposób na rozszerzenie działalności i dotarcie do zupełnie nowych klientów. W przypadku sklepu stacjonarnego jesteśmy skazani najczęściej tylko na klientów mieszkających w okolicy. E-handel otwiera dla nas tak naprawdę cały świat. Możemy wtedy sprzedawać produkty klientom nawet z innych kontynentów. Nie można również zapominać o tym, że prowadzenie sklepu internetowego jest o wiele tańsze niż stacjonarnego. Nie trzeba martwić się o dobrą lokalizację sklepu czy o comiesięczny czynsz za wynajęcie powierzchni handlowej.

4. Prowadzisz własny biznes

Własny sklep internetowy to również łatwy sposób na to, żeby się uniezależnić finansowo i zawodowo. To okazja, żeby uruchomić własny biznes i pracować na własny rachunek. Możesz być szefem dla samego siebie. O wszystkim decydujesz – od asortymentu po sposób reklamowania się. Oczywiście nie jest tak, że nie trzeba wkładać dużo pracy, prowadząc własny sklep internetowy. Trzeba włożyć naprawdę dużo wysiłku, żeby odnieść sukces na rynku e-commerce, ale naprawdę warto. Prowadzisz jednak własny e-biznes i możesz działać w skali globalnej.

Własny sklep internetowy to pomysł na przyszłościowy biznes, niezależność i możliwość kreowania nowych trendów w sieci. Bez wątpienia warto podjąć to wyzwanie.