Atrakcje przyrodnicze Karpacza

Karpacz dzięki swojemu urokliwemu położeniu na stokach Karkonoszy zachwyca bogactwem atrakcji przyrodniczych. Niektóre z nich są dobrze znane, inne skutecznie ukrywają się przed turystami. Zobacz, jakich miejsc nie możesz przeoczyć podczas wakacji w Karpaczu.

 

Urlop w górach jest dobrą okazją, aby czerpać z dobrodziejstw tamtejszej natury. Ma ona bowiem moc, której na co dzień zdarza nam się nie doceniać – uspokaja, nastraja pozytywnie, przywraca siły witalne, zaspokaja potrzeby estetyczne. Dla relaksu w otoczeniu przyrody atrakcyjnym uzupełnieniem jest kąpiel w basenie, sesja w saunie lub masaż. Takie połączenie wzmacnia bowiem poczucie odprężenia i dostarcza organizmowi jeszcze więcej energii do górskich wędrówek. Dobrym pomysłem będzie zatem pobyt w hotelu ze Spa w Karpaczu.

Śnieżka

Gdy mowa o naturalnym otoczeniu Karpacza, nie można nie wspomnieć o Śnieżce – najwyższym szczycie Karkonoszy, który wznosi się na wysokość ponad 1600 m n.p.m. Góra zachwyca majestatem i rozciągającymi się z niej pięknymi widokami. Można się na nią dostać szlakami pieszymi lub kolejką gondolową od strony Czech.

Krucze Skały

Krucze Skały są zachwycającym dziełem natury, które znajduje się zaledwie 15 minut spacerem od centrum Karpacza. Te wysokie na 25 m formacje skalne przyciągają szczególnie uwagę amatorów wspinaczki skałkowej. Zdobycie ich szczytu warte jest wysiłku, rozciąga się bowiem z niego malownicza panorama Karkonoszy. Nie mniejsze wrażenia czekają także u stóp Kruczych Skał, gdzie znajdują się dwie jaskinie o długości 8 m.

Pielgrzymy

Pielgrzymy należą do najciekawszych i największych formacji skalnych w okolicy Karpacza. Wyrastają w środku lasu, ponad koronami drzew na wysokości 1204 m n.p.m. Składają się na nie zarówno pojedyncze skały, jak i ich grupy o niesamowitych kształtach. Prowadzi do nich szlak ze Świątyni Wang. Na miejscu warto przyjrzeć się Pielgrzymom z bliska, bo wiatr, woda i zmiany temperatury wytworzyły na ich powierzchni charakterystyczne wgłębienia, tzw. kociołki wietrzeniowe.

Dziki Wodospad

Dziki Wodospad zachwyca pięknem i siłą wodnego żywiołu, nie byłoby go jednak bez działania człowieka. Kaskada powstała bowiem w wyniku spiętrzenia zaporą nieprzewidywalnej rzeki Łomnicy. Uroku dodaje jej otoczenie, które latem urzeka ciepłą zielenią drzew, a zimą surową bielą lodu i śniegu. Niemałą atrakcją jest także sama zapora i utworzony przy niej zalew.

Hotel z basenem w Karpaczu

Niesamowite dzieła natury w Karpaczu budzą zachwyt, ale wymagają też wysiłku. Po intensywnym dniu nic tak nie odpręży i nie zregeneruje, jak sesja w saunie, kąpiel w jacuzzi czy profesjonalny masaż. Hotel z basenem Mercure Karpacz Skalny oferuje wypoczynek w nowoczesnej strefie spa oraz szereg aktywności dla gości w różnym wieku. W tym hotelu w Karpaczu luksus łączy się z naturalnym otoczeniem lasu świerkowego, co gwarantuje pełen relaks w sercu górskiej scenerii.