5 lat temu

Z jajka może się wykluć najlepszy przyjaciel!

Wybór idealnego zwierzaka nie zawsze jest łatwy. Należy pamiętać, że pupilem trzeba się zajmować, zaspokajać jego potrzeby, na dodatek może się okazać, że jest to osobnik z niebanalnym charakterkiem.

Pewna kobieta zdecydowała się zaryzykować, zaskakując przy tym znajomych i rodzinę. Dwa lata temu Erica Lim, przygarnęła rozkoszne małe kaczątko.

Wszystko zaczęło się, gdy Lim kupiła zapłodnione jajo kaczki w wietnamskiej restauracji w Puchong, która sprzedawała wstępnie ugotowany balut. Balut jest kontrowersyjną filipińską przekąską z rozwijającego się ptasiego zarodka. Lim kupiła jeden pod wpływem impulsu i postanowiła się nim zająć.

Kierując się ciekawością, zbudowała prowizoryczny inkubator ze styropianowego pudełka, lampek grzewczych i włożyła jajo do środka.

Ku jej zaskoczeniu, dwa tygodnie później z jaja wykluła się urocza kaczuszka, która całkowicie skradła jej serce. Takim sposobem eksperyment przekształcił się w przyjaźń. Na początku nazwała ją Daisy, ale potem zmieniła imię na Bibit.

Bibit uwielbia wodę i często zakrada się do łazienki, aby popluskać się w wannie, a gdy nagle zapada cisza, oznacza to, że Bibit coś broi.

Uwielbia spędzać czas obok swojej właścicielki, gdy ta ogląda film lub czyta książkę.

Gdy Bibit była jeszcze malutka, Lim zdołała nawet przemycić ją do lokalnego kina. Kaczka zachowywała się bardzo kulturalnie i wyglądała na zadowoloną z nowego doświadczenia.

Bibit składa jajo co 25 godzin, dlatego Lim chętnie się nimi dzieli z przyjaciółmi i rodziną.

 

„Kaczki są wspaniałymi towarzyszami. Moja Bibit jest urocza. Mam nadzieję, że więcej osób zda sobie sprawę, jak zabawnie jest mieć kaczkę jako zwierzaka”- mówi Lim.