Realizacje artystyczne, które wyróżniają się spośród innych. Zobacz 5 murali Good Looking Studio


Murale artystyczne nie są tylko luźną formą twórczej aktywności, ale niosą konkretne przesłanie, przez co coraz częściej wykorzystywane są w kampaniach społecznych i reklamowych. Dzięki nim centra miast nabierają barw, stają się przyjazne, otwarte i kreatywne. Spotkać można je niemal wszędzie, jednak jedne zdecydowanie wyróżniają się spośród innych. Dzisiaj na tapecie mamy kilka realizacji Good Looking Studio.

Good Looking Studio to artyści działający na rynku od 2008 roku, do tej pory w ich portfolio znalazło się ponad 400 realizacji, w tym społecznych i reklamowych. Co ciekawe, firma nie tylko maluje ręcznie grafitti czy malowidła na ścianie, ale stawia też na odbiór społeczny swoich murali, z tego też względu zleciła audyt reklamy zewnętrznej w Instytucie Badań Opinii Społecznej TNS Polska, który wykazał, że ręcznie malowane murale są najbardziej pozytywnie oceniane wśród innych form reklamy outdoorowej.

Przyjrzyjmy się więc wybranym realizacjom tego studia.

Największy ekologiczny mural na świecie

Numer jeden w naszym zestawieniu! Na przełomie czerwca i lipca 2015 roku nad Soliną powstał jeden z największych ekologicznych murali na świecie. Wykonany został techniką clean polegającą na użyciu wody pod wysokim ciśnieniem i czyszczeniu poszczególnych warstw osadu powstałego na przestrzeni lat.

Mural został wykonany na zlecenie PGE Polskiej Grupy Energetycznej, do której należy Zespół Elektrowni Wodnych Solina – Myczkowce. Projektem muralu zajął się Przemysław „Trust” Truściński, jeden z najlepszych polskich ilustratorów i najważniejszych twórców komiksowych.

Pierwszy mural o zrównoważonym mieście

Na warszawskiej Woli przy ulicy Cieplnej 3 powstał pierwszy komercyjny budynek biurowy w Polsce, Atrium 2, który może pochwalić się certyfikatem „Obiekt bez barier”. Oznacza to, że zarówno osoby starsze, jak i małe dzieci, nie powinny mieć problemów z przejściem od punktu A do B. W październiku 2016 roku podczas otwarcia budynku firma Skanska, na której zlecenie powstało malowidło, zaprezentowała historię tworzenia pierwszego muralu w Warszawie zainspirowanego tematyką zrównoważonych miast.

Mural liczył 800 metrów kwadratowych. Projekt przygotował Dawid Ryski.

Na święto flagi

W 2018 roku do obchodów Dnia Flagi dołączyła Łódź Fabryczna. W budynku dworca kolejowego pojawił się kolorowy artystyczny mural. Projekt przygotowała Katarzyna Bogucka.

Elegancka reklama Królewskie Niefiltrowane

Murale na dobre rozgościły się w reklamie, przez co w przestrzeni miejskiej pojawia się coraz więcej ciekawych i dopracowanych malowideł. Nie inaczej jest z muralami reklamującymi Królewskie Niefiltrowane wykonanymi przez Good Looking Studio na zlecenie Grupy Żywiec. Malowidła pojawiły się między innymi przy ulicy Targowej i Brackiej w Warszawie, a ich charakter można śmiało określić artystycznym i epokowym. Przede wszystkim zaś idealnie odzwierciedlają założenia marki.

Murale zostały zainspirowane starymi zdjęciami, ponieważ nadrzędnym celem było wykorzystanie fotografii z rejonu możliwie najbliższego rzeczywistej lokalizacji muralu. Po co? Aby każdy, kto widzi malowidło, mógł przenieść się w czasie i zobaczyć tę samą okolicę w innej epoce.

Wiedźmin w pałacu i pawilonach

W dobie popularności Wiedźmina nie może go zabraknąć i w naszym zestawieniu. Good Looking Studio przygotowało mural ścienny nad kominkiem na Zamku w Mosznej, który obrazował scenę z Wiedźmina.

Mural reklamowy z wiedźmińskim motywem powstał również w warszawskich pawilonach na Nowym Świecie.

Zleceniodawcą obu murali było CD Projekt.