Niejonowe nano srebro koloidalne, pić czy nie pić?


Trudno znaleźć osobę, która nie słyszałaby ostatnio o cudownej mocy uzdrawiającej srebra koloidalnego. Ten coraz powszechniej dostępny preparat jest polecany jako uniwersalny środek na wiele dolegliwości; szczególnie podkreślane są antybakteryjne właściwości srebra. Należy jednak zadać sobie pytanie, czy warto ufać zapewnieniom wielu producentów, którzy przedstawiają srebro koloidalne jako suplement diety.

Niejonowe nano srebro koloidalne – pić czy nie pić? W jaki sposób działa srebro koloidalne w naszym organizmie?

W internecie nie brakuje informacji o korzyściach ze stosowania niejonowego srebra koloidalnego jako suplementu diety. Najczęściej mówi się o zastosowaniu srebra jako antybiotyku pomocnego przy wszelkich infekcjach bakteryjnych. Niejonowe nano srebro koloidalne zalecane jest także w przypadku zatruć pokarmowych, infekcji dróg moczowych, grypie czy przeziębieniu.

Warto jednak zauważyć że w Unii Europejskiej zabroniona jest sprzedaż niejonowego srebra koloidalnego jako suplementu diety. Może to być związane z brakiem badań medycznych potwierdzających skuteczność srebra oraz ewentualnych skutkach ubocznych długotrwałego stosowania srebra koloidalnego.    

Czy to oznacza, że  nano srebro koloidalne jest nieprzydatne? Ależ skąd? O ile korzyści z doustnego stosowania srebra nie zostały potwierdzone, o tyle nie brakuje dowodów na skuteczność leczniczą srebra stosowanego zewnętrznie. Okazuje się bowiem, że na całym świecie stosowane są opatrunki ze srebrem, które doskonale chronią rany przed zakażeniem i wspomagają gojenie się ran. Stosowanie niejonowego nano srebra koloidalnego na skórę i błony śluzowe przynosi szereg korzyści także w przypadku schorzeń dermatologicznych, takich jak łuszczyca, egzema czy trądzik. Jeśli zatem dokuczają nam jakiekolwiek procesy chorobowe na powierzchni skóry – srebro koloidalne sprawdzi się idealnie. Ponadto roztwór niejonowego nano srebra koloidalnego znajdzie zastosowanie w każdym domu. Jakie?

Wykorzystaj niejonowe nano srebro koloidalne w porządkach domowych

Niejonowe srebro koloidalne to roztwór, który idealnie nadaje się do odkażania wszelkich powierzchni – nawet tych szpitalnych. Możesz zatem stosować preparaty ze srebrem koloidalnym do czyszczenia wszelkich powierzchni domowych, dodawać roztwór do prania. Pozbędziesz się bakterii, grzybów i roztoczy, ograniczysz powstawanie przykrych zapachów. Zdezynfekujesz trudne do czyszczenia przedmioty – dziecięce zabawki, materace czy dywany. Odświeżysz odzież sportową i obuwie, wyczyścisz przewody kanalizacyjne, ograniczysz rozwój pleśni. Pamiętaj jedynie, aby wybierać niejonowe nano srebro koloidalne – wtedy zyskujemy wysoką skuteczność preparatu i ogromną powierzchnię czynną cząstek srebra.

Niejonowe nano srebro koloidalne można kupić np. w sklepie internetowym HadwaoNet.

Niejonowe nano srebro koloidalne a jonowe srebro koloidalne – jak rozpoznać?

Pierwszą, najbardziej charakterystyczną różnicą pomiędzy niejonowym nano srebrem a jonowym srebrem koloidalnym jest ich barwa. 

Niejonowe nano srebro zawsze przybiera pewną barwę, co uzależnione jest od wielkości cząstki oraz jej kształtu. Ważne jest by zawiesina była klarowna i równomierna. Zagłębiając się w lekturę naukową można łatwo potwierdzić fakt, iż nano srebro koloidalne może przybierać barwę żółtą, bursztynową, różową a nawet niebieską. Im mniejsza cząstka srebra tym wyższa aktywność antybakteryjna już przy niewielkich stężeniach.

Srebro jonowe przeważnie jest bezbarwne co głównie wynika z metody jego wytwarzania – elektroliza. Metoda elektrolizy wykonywana jest metodą fizyczną, najczęściej za pomocą urządzeń które można kupić w internecie już za kilkaset złotych.