Weekendowe atrakcje Warszawy

W Warszawie wydarzenia kulturalne, artystyczne, plenerowe i inne ciekawe imprezy odbywają się niemal codziennie. Rodzinne wydarzenia to świetny pretekst do tego, aby wybrać się z najbliższymi na weekend do stolicy. Poznaj najciekawsze cykliczne atrakcje!

Atrakcje Warszawy dla całej rodziny

Jak przeczytać można na blogu Eko Taxi, w Warszawie co roku odbywa się całe mnóstwo wspaniałych wydarzeń kulturalnych. Wiele z nich miało swoją pierwszą edycję jeszcze w latach 90. XX wieku, a nawet wcześniej! Dzięki temu, że różne wydarzenia kulturalne odbywają się w Warszawie cyklicznie, możemy z wyprzedzeniem zaplanować swój udział. Zazwyczaj, o ile organizatorzy nie zaznaczają, że dana edycja jest ostatnią, możemy spodziewać się imprezy w takim samym stylu za rok. Warto wcześniej zadbać nie tylko o kupienie odpowiedniego biletu, ale i zarezerwowanie wolnego w pracy!

Warszawskie Targi Fantastyki

Warszawskie Targi Fantastyki to coroczne wydarzenie kulturalne, znane i lubiane przez bardzo wiele osób w różnym wieku. W trakcie tej imprezy uczestnicy mogą przechadzać się pomiędzy tysiącami figurek, książek i gier tematycznie powiązanych z fantastyką. Nie zabraknie pięknie zdobionych elementów stroju do zabawy typu cosplay, niepowtarzalnej rękodzielniczej biżuterii i mnóstwa innych atrakcji! Podczas targów istnieje także możliwość spotkania się z ulubionym pisarzem fantasy, obejrzenia niepowtarzalnej wystawy fotografii czy wzięcia udziału w klubowej zabawie przygotowanej specjalnie na czas afterparty. Na najmłodszych czeka z kolei pełna fantastycznych atrakcji strefa Kids Zone – koniecznie zaprowadź tam swoje dziecko! Udział w imprezie kosztuje tyle, ile zażyczy sobie nabywca biletu. To nie żart, Warszawskie Targi Fantastyki kierują się zasadą „Pay What You Want”!

Tor Służewiec – wyścigi konne

Wydarzenia w postaci wyścigów konnych na Torze Służewiec odbywają się w każdy weekend od kwietnia do listopada. Ta impreza cieszy się powodzeniem zarówno wśród rodowitych warszawian, jak i przyjezdnych turystów. Niesamowite emocje towarzyszące sportowej rywalizacji dżokejów i ich koni udzielają się dużym i małym widzom wyścigów.

Warszawski Festiwal Filmowy

Już w dniach 12-21 października 2018 roku będzie miał miejsce 34. Warszawski Festiwal Filmowy. To niesamowite wydarzenie uznawane jest za równie istotne, co festiwale filmowe organizowane w Cannes, Wenecji, Berlinie czy Tokio. Tegoroczny program uwzględnia sekcję, która szczególnie przypadnie do gustu najmłodszym, a mianowicie blok zatytułowany Rodzinny Weekend Filmowy. To wspaniała okazja, aby zabrać dziecko do kina na filmy wyróżnione przez największych znawców kinematografii!