6 lat temu

Najmodniejsze warszawskie plaże

Stolica latem tętni życiem, szczególnie na nadwiślańskich bulwarach. Od kilku sezonów plaże miejskie cieszą się niesłabnącą popularnością i są już zaliczane do jednych z najpiękniejszych w Europie. Na najpopularniejszych z nich można nie tylko wypocząć w otoczeniu wspaniałej przyrody, ale też urządzić piknik, zagrać w siatkówkę, rozpalić ognisko, potańczyć lub obejrzeć film.

Nadwiślańskie plaże idealne na wakacyjny wyjazd

Osoby spoza stolicy, które marzą o niecodziennym sposobie spędzenia wolnego czasu lub pragną na własnej skórze przekonać się o fenomenie warszawskich plaż przed przyjazdem powinny poszukać noclegu. Wynajem apartamentów w centrum będzie jedną z lepszych decyzji, ponieważ stąd do każdej z najpopularniejszych plaż można dojechać rowerem miejskim, co dodatkowo urozmaici pobyt i jest wspaniałą okazją do zwiedzenia miasta.

Plaża Poniatówka

Poniatówka kilku lat cieszy się niesłabnącą renomą najlepszej plaży w stolicy. Wpływ na to miał z pewnością pawilon, którego rozmiary i architektura przyciągają wzrok. Dodatkowo mieści się w nim jedna z najpopularniejszych nadwiślańskich klubokawiarni – Plażowa. W weekendy Poniatówka pęka w szwach, a plażowicze wypełniają szczelnie piaszczysty brzeg aż pod Stadion Narodowy. Poniatówka to przede wszystkim doskonałe miejsce dla miłośników nocnego życia oraz osób lubiących aktywnie spędzać wolne chwile. Jest tu boisko do siatkówki plażowej, można wypożyczyć piłkę, maty do jogi, bule, leżaki, a nawet tandemy. Dodatkowym atutem jest doskonałe zaplecze gastronomiczne, które oferuje Plażowa oraz stacjonujące tu bardzo często food trucki. W weekendy dopływa tu bezpłatny prom, organizowane są seanse filmowe, spektakle, koncerty, a nawet wystawy.

Plaża Saska Kępa

Plaża Saska Kępa sąsiaduje z Poniatówką, ale jest nieco spokojniejszym miejscem od tętniącej życiem koleżanki. To co z pewnością jest jej wielkim atutem to nieco zarośnięte, dzikie zakątki miejsca znajdujące się w cieniu drzew. Nie ma tutaj żadnej klubokawiarni, ale za to jest możliwość palenia ognisk (z rusztem) i zagrania w siatkówkę plażową. To plaża, na której jest cicho i spokojnie, można się na niej zrelaksować i podziwiać piękny widok na centrum Warszawy. Po zmroku widać palące się po przeciwnej stronie Wisły ogniska. W weekendy kursuje tu prom.

Plaża na płycie Desantu

Plaża na płycie Desantu nazywana jest sportowym zagłębiem. Znajduje się przy dwóch bardzo popularnych klubokawiarniach: Cud nad Wisłą i Pomost 511. Oprócz boiska do siatkówki plażowej jest tu również pomost, który stał się przystanią dla wodniaków. Dzięki temu można wypożyczyć deski paddleboardowe (pływa się na ich używając długiego wiosła) oraz kajaki. Wypożyczalnia kajaków została powiązana z systemem Veturilo. Z pomostu kursuje Flota 511, są to rejsy tradycyjnymi drewnianymi łodziami, którymi można dopłynąć do klubokawiarni Plażowa oraz Plac Zabaw. Ponadto funkcjonuje tu również wypożyczalnia longboardów, można wypocząć na hamaku oraz rozpalić ognisko. Wieczorami na płycie Desantu odbywają się występy stand-uperów, Klubu Komediowego i działa kino letnie.