Szlakiem najlepszych, europejskich win

Jeśli kochasz podróżować, a także jesteś entuzjastą win, lub pragniesz rozpocząć swoją przygodę właśnie teraz, to warto pomyśleć o podróżach po kilku charakterystycznych punktach na mapie starego kontynentu. Wieloletni amatorzy wina zaznaczają, że bez względu na to, czy gustujesz w winach białych, winach czerwonych czy winach rose, musisz wypróbować ich bardzo wiele, by wzbudzić w sobie wrażliwość na subtelne doznania smakowe.

Podróż do Francji – światowej stolicy wina

To najbardziej oczywista destynacja, jeśli planujemy postawić pierwszy krok w prawdziwą, wieloletnią relację z winem i jego produkcją. Podręczniki lub filmy nie są w stanie oddać tego, co czeka nas w Dolinie Rodanu lub Bordeaux. Te rejony Francji wręcz oddychają kulturą wina. Popróbujesz tam najlepszej jakości win czerwonych, będziesz miał okazję podyskutować z producentami, którzy tę sztukę przekazują sobie z pokolenia na pokolenie. Z winem związana jest także cała historia uprawy konkretnego szczepu, historia winnicy, regionalne dodatki, jakie kosztuje się w trakcie picia czerwonego wina. Nigdzie nie doświadczysz tego bardziej intensywnie niż we Francji.

Portugalia – wina porto nad brzegiem oceanu

Słoneczna Portugalia to kraj, który zapiera dech w piersiach. Ale nie tylko fantastyczna architektura, flora i fauna zabiorą nas w bajeczną przygodę. To rola cudownych win portugalskich, w szczególności zaś regionalnego porto. Czy coś może równać się z wieczorem w jednej z lokalnych wiosek, gdy w kameralnej kawiarence można popijać czerwone wino, rozkoszując się ciepłym powietrzem i wspaniałą, waniliową nutą smakową, tak bardzo charakterystyczną właśnie dla wina porto? Ten kraj fani wina czerwonego pokochają od razu – wystarczy wejść do sklepu z alkoholem, by zakupić gatunkowe wino dosłownie za kilka euro!

Hiszpania – degustacja wina z niespotykanym temperamentem i charakterem

Będąc za południowym zachodzie naszego kontynentu, obowiązkowym przystankiem dla początkującego amatora wina jest Hiszpania. Nigdzie lepiej niż właśnie w tym miejscu nie nauczymy się rozumieć, że wino to część kultury, że towarzyszy mu wesołość i energia. Czerwone wina z tego rejonu są jednymi z najlepszych na świecie. Także winnice, zlokalizowane na hiszpańskich zboczach zapierają dech w piersiach. Który z rejonów? Polecamy La Roja, gdzie zasmakujesz wina o tej samej nazwie.

Włochy – kobiety, wino i śpiew

W słonecznej Italii poznasz wina, szczególnie wina czerwone, które dopełnią znane Ci bukiety. Szczególnie wartym polecenia jest region Toskanii, okolice Wenecji, które słyną z regionalnego Prosecco, a także Sycylia. Z uwagi na fakt, że we Włoszech możesz zetknąć się nawet z kilkoma tysiącami odmian wina, do tej podróży trzeba się szczególnie przygotować. Z doświadczenia polecamy poświęcić na ten region więcej czasu niż na inne, objeżdżając do i w każdym miejscu mając sposobność na zasmakowanie regionalnego czerwonego wina, a także poznanie jego historii i zaczerpnięcia od mieszkańców Italii trochę z ich promiennego uśmiechu.

Wina z zakątków niemal całej Europy do nabycia w sklepie Alkohol-online.pl/32-wina