Społecznościowa wymiana walut

Każdego roku odwiedzasz swoją rodzinę mieszkającą za granicą i przed wyjazdem wymieniasz walutę? Masz już jednak dość długiego stania w kolejkach do kasy bankowej, aby móc kupić euro? Możesz wymieniać waluty zdecydowanie szybciej i wygodniej – nawet bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy, że postawisz na społecznościową wymianę walut w internecie. Takie rozwiązanie zapewni ci również korzystniejszy kurs euro, wymiana waluty do 8% w porównaniu do oferty banków oraz stacjonarnych kantorów.

W jaki sposób działają serwisy społecznościowej wymiany walut?

Kiedy kupujesz walutę w banku, godzisz się wtedy na kursy zawierające wysoką marżę. W efekcie powstaje spread, który zauważysz porównując cenę zakupu i sprzedaży tej samej waluty. Na szczęście możesz wymieniać walutę całkowicie bez spreadu. Platformy społecznościowej wymiany walut działają na zasadzie giełdy, pozostawiając zarejestrowanym użytkownikom całkowitą dowolność pod względem kursów wymiany. To tylko od nich samych zależy, ile zdołają zaoszczędzić. Serwis jedynie udostępnia infrastrukturę, niezbędną w celu zawierania transakcji online. Uczestnicy giełdy walutowej w zamian za możliwość taniej wymiany walut, ponoszą symboliczną opłatę w wysokości nie wyższej niż 0,2% wartości każdej transakcji.

Na jakie kursy wymiany euro można liczyć?

Chcesz dowiedzieć się, po jakich kursach wymieniają euro użytkownicy serwisu społecznościowej wymiany walut? Możesz to sprawdzić na stronie pod adresem https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/. Zobaczysz w tym miejscu aktualne kursy, prezentowane z uwzględnieniem ofert składanych przez uczestników najpopularniejszej oraz najdłużej działającej w Polsce giełdy internetowej Walutomat. Zdołasz także pozyskać informacje odnośnie wartości ostatnich wymian w serwisie, a także zbiorczych kwot transakcji zawartych przez wszystkich uczestników. Oprócz bieżących ofert, możesz również zapoznać się z archiwalnymi notowaniami sprzedaży i zakupu euro. W tym celu wystarczy posłużyć się kolorowym wykresem, prezentującym dowolnie zdefiniowane dane. Masz przy tym możliwość wskazania zakresu czasowego, którego dotyczyć będą wyświetlane na wykresie wartości kursów.

Czy wymiana walut w internecie jest bezpieczna?

Nie jesteś do końca pewien, czy społecznościowa wymiana walut jest wystarczająco bezpieczna? Obawiasz się tego, że podczas zawierania transakcji twoje dane osobowe oraz środki finansowe przedostaną się w ręce cyberprzestępców?. Serwisy internetowych giełd walutowych posiadają analogiczne zabezpieczenia jak te, które są wykorzystywane w systemach elektronicznej bankowości. Połączenie jest zatem szyfrowana za pomocą protokołu SSL, a w celu potwierdzenia każdej transakcji wymagane jest przepisanie kodu SMS.

Podsumowanie

Nie przepłacaj zatem niepotrzebnie, wymieniając nadal walutę w banku czy stacjonarnym kantorze. Oszczędzaj nawet do 200 zł na każdej wymianie 1000 euro. Wymienioną walutę będziesz mógł przelewać na dowolne konto walutowe, a także bezpośrednio na rachunki za granicą, korzystając z usługi tanich przelewów zagranicznych. Sfinalizowanie transakcji zakupu euro zajmie ci nie więcej niż kilkanaście minut – dokonasz tego bez wychodzenia z domu.