Najchętniej kupowane urządzenia mobilne – TOP 3

Urządzenia mobilne są tak funkcjonalne, że szybko zyskały naszą sympatię. Trudno nam wyobrazić sobie codzienność bez nich. Zwykle decydujemy się m.in. na smartfony, notebooki oraz tablety, ale jest ich znacznie więcej. Oto TOP 3 najchętniej kupowanych urządzeń mobilnych.

Każdy z nas na co dzień korzysta z urządzeń tego typu – jeśli chcielibyśmy je policzyć, szybko zabrakłoby nam palców u obu dłoni. Mamy najnowszy telefon – Samsung, LG czy Sony, aparat cyfrowy, czytnik kart pamięci, tablet lub laptop itd. Producenci sprzętu prześcigają się w nowościach i innowacyjnych rozwiązaniach – np. za moment do sprzedaży wejdzie najnowszy Galaxy S9, Huawei P20 czy najnowsza generacja komputerów Asusa. Jesteście ciekawi, jakie urządzenia kupujemy najczęściej? Oto nasz TOP 3.

Smartfony

Zdecydowanie liderem w tym zestawieniu są smartfony. Pełnią funkcję już nie tylko telefonu, ale dzięki bogatej kolekcji aplikacji ułatwiają nam życie na wielu płaszczyznach. Poza tradycyjną formą komunikacji przez smartfona prowadzimy również rozmowy na Messangerze, korzystamy z Facebooka, Instagrama, poczty elektronicznej czy nawigacji samochodowej, wymieniamy się z przyjaciółmi plikami, a także robimy naprawdę dobre zdjęcia. Przenośne urządzenie łączy więc zalety telefonu, komputera i oczywiście aparatu fotograficznego. Jeżeli już decydujemy się tylko na jedno mobilne urządzenie, to jest to najczęściej najnowszy Samsung Galaxy oraz iPhone.

Laptopy

Najnowszy model smartfonów Samsunga, Huaweia z serii P czy HTC prawie zastępuje komputer. Jednak mimo zalet Galaxy S9 czy innego smartfona nadal zarówno do pracy, jak i jako źródło rozrywki laptop pozostaje urządzeniem mobilnym numer jeden. Osobisty przenośny komputer ułatwia nam funkcjonowanie do tego stopnia, że trudno byłoby wyobrazić sobie jego brak. Wśród jego zalet wyróżniamy więc przede wszystkim wysoką mobilność, dzięki czemu możemy z nim podróżować lub przemieszczać się nawet pieszo.

Jego niewielki rozmiar oraz interesujący design sprawiają, że laptop jest od dłuższego czasu coraz częściej wybierany do domu zamiast komputerów stacjonarnych. Najbardziej jednak docenimy w nim wiele nowoczesnych technologii, które umożliwiają nam komunikację z urządzeniami zewnętrznymi, a także połączenie z Internetem. Skoro laptop podbił świat, nic dziwnego, że dużą popularność zyskały też jeszcze mniejszych rozmiarów tablety oraz smartfony. Samsung Galaxy S9 czy LG G6 idealnie łączą zalety komputera i telefonu.

Odtwarzacz mp3

Co prawda mając najnowszy model Samsunga czy inny smartfon, możemy w zasadzie bez ograniczeń słuchać muzyki z wielu źródeł, ale chętnie kupujemy też odrębne odtwarzacze mp3. Te przenośne urządzenia świetnie sprawdzą się podczas biegania lub innego treningu, a także w nużącej podróży. Nie każdy ma ochotę zabierać ze sobą telefon zawsze i wszędzie, a większość osób nie wyobraża sobie biegania bez muzyki. Powoli jednak klasyczne odtwarzacze mp3 odchodzą do przeszłości – zostają zastępowane przez bardziej mobilne i równie zgrabne urządzenia takie jak smartwatche.