Oświetlenie LED – to już standard, czy dalej nowoczesność?

Urządzanie mieszkania kojarzone jest zazwyczaj z przyjemną czynnością, przeplataną nie lada zabawą i frajdą. Przecież nie powinien stanowić dla nikogo większego problemu dobór na przykład odpowiednich mebli do salonu, łóżka do sypialni, czy koloru ścian.

Niezwykle emocjonujące (zwłaszcza dla kobiet) jest również poszukiwanie dekoracji, takich jak: świeczki, obrazy itp., które będą idealnym uwieńczeniem całości prac związanych z aranżacją naszego wnętrza. Niestety, w całym tym rozgardiaszu, bardzo często zapominamy tak naprawdę o jednym z najistotniejszych czynników, na który każdy powinien zwrócić uwagę w pierwszej kolejności aranżując pomieszczenie, a mianowicie odpowiednim oświetleniu.

Na szczególną uwagę w tym zakresie zdecydowanie zasługuje oświetlenie LED, które funkcjonuje na rynku polskim już od ponad dziesięciu lat. Bazuje ono na elektroluminescencyjnych diodach, potocznie nazywanymi LED, które ze względu na niewielki rozmiar, zamontowane mogą zostać generalnie w każdym miejscu. Najlepiej jednak sprawdzają się umieszczane na suficie. Oświetlenie LED cechuje przede wszystkim bezkonkurencyjna wydajność świetlna. Diody zużywają aż dziewięćdziesiąt procent mniej energii aniżeli standardowe żarówki i posłużą nam też na dużo dłuższy okres, do nawet trzydziestu lat. Nie trudno zatem zauważyć, że kolejną jakże ważną cechą jest tutaj ich ekonomiczność. To innowacyjne rozwiązanie bez wątpienia przynosi same korzyści, za które niewiele zapłacimy w porównaniu ze standardowym oświetleniem. Co więcej wybierając oświetlenie LED możemy zdecydować się na udekorowanie za jego pomocą witryn, szuflad, szaf, a nawet zwykłego blatu kuchennego nadając tym samym nieprzeciętny klimat wnętrzu mieszkania czy lokalu użytkowego.

Najważniejsze jednak, że jest ono w pełni bezpieczne dla zdrowia, z uwagi na wytwarzanie światła najbardziej odpowiadającego światłu naturalnemu. Ponadto lampy ledowe nie zawierają szkodliwych związków rtęci, ołowiu czy innych toksycznych i inwazyjnych substancji. Tego typu oświetlenie, musi spełniać odpowiednie wymogi techniczne, zatem nie przeciąża oczu, można więc przebywać w pomieszczeniach, gdzie się ono znajduje bez przerwy. Istotnym zdaje się być również fakt, że żarówki LED po zużyciu można poddać recyklingowi, co stanowi ekologiczne rozwiązanie.

Z uwagi na to, że oświetlenie ledowe oferowane jest na rynku w różnych wariantach zarówno modelowych i kolorystycznych, bez problemu każdy będzie w stanie wybrać coś dla siebie. Jednak pomimo tego, że koszt lamp ledowych jest niewielki (o czym wspomniano już wyżej), nie dajmy się zwieść ceną znacznie zaniżonym w porównaniu z rynkowymi. Często tego typu żarówki pochodzą od producentów używających niskiej jakości materiałów do ich wytworzenia, co może negatywnie odbić się nie tylko na ich wydajności, ale również na naszym zdrowiu i komforcie. Warto zatem nie być w tym zakresie przesadnie oszczędnym i decydować się na wybór certyfikowanych produktów.

Zobacz więcej na: www.eled.pl