Dzień Dziadka i Babci – Przeszłość, która motywuje na przyszłość


Koniec starego roku, oznacza też początek nowego. To niby banalne twierdzenie, lecz prawdziwe – czas więc podsumować to co nas spotkało i przygotować się na to co będzie. Wspomnienia mogą przecież motywować każdego dnia, zarówno nas jak i bliskich. Jak?

Momenty były to i być muszą

Skupmy się na pozytywnych chwilach, których dostarczył nam mijający rok. Takie podsumowanie ostatnich 12 miesięcy najlepiej wygląda na zdjęciach – fotografie mają przecież to do siebie, że czasami jedno spojrzenie wyzwala mnóstwo wspomnień. Komponując obrazy ze swojej przeszłości zapewniamy sobie mnóstwo zabawy, a ze tego co przeżyliśmy możemy wyciągać wnioski lub motywować się każdego dnia w kolejnym roku. Możemy też zdecydować czy będzie to jeden, najważniejszy moment na zdjęciu, 100 kadrów czy może 12 wzbudzających nasze miłe uczucia fotografii.

Książka, czyli opowieść pisana zdjęciami

depositphotos_149271702_xl-2015.jpg

Tradycje albumów ze zdjęciami sięgają dalej niż nasza pamięć – już nawet jaskiniowcy starali się uwieczniać momenty na malowidłach jaskiń. Później tworzono kroniki, w które wklejano zdjęcia i w postaci w jakiej wielu z nas wspomina standardowy fotoalbum. Obecne czasy to oczywiście cyfryzacja zdjęć, prawie nieograniczone miejsce na karcie, na dysku czy w chmurze. Technologia, która wyręcza nas na każdym kroku nie musi oczywiście zabijać naszej kreatywności. Z jednej strony wystarczy wybrać kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt zdjęć i umieścić je w aplikacji mobilnej, która po kilku kliknięciach stworzy fotoksiążkę za nas. Z drugiej strony możemy być bardziej samodzielni i zadbać o każdy detal naszej opowieści pisanej zdjęciami. Wolność projektowa jest ważna, aby każda książka ze zdjęciami była jak najbardziej oryginalna i niepowtarzalna – treść może być pamiątką dla nas samych, dziełem sztuki, portfolio albo po prostu prezentem dla bliskiej osoby. Np. jako prezent dla dziadka i babci, czyli CEWE FOTOKSIĄŻKA z ich wnukami w roli głównej. Wydrukowane fotografie mają w sobie coś magicznego i wielu z nas wciąż traktuje takie zdjęcia jak efekt końcowy fotografowania, natomiast wersje cyfrowe to coś przejściowego – możemy kadrować, retuszować i dodawać efekty.

Jak wspomnienia mogą motywować każdego dnia?

depositphotos_170678720_xl-2015(1).jpg

Nie musimy od razu tworzyć większej czy mniejszej fotoksiążki. Zdjęcia budzą wspomnienia, relaksują, a czasami pozytywnie pobudzają. Ze zwykłych przedmiotów można zrobić coś wyjątkowego. Co mam na myśli? Każde z nas lub przynajmniej większość, ma na biurku lub na ścianie kalendarz. Pomaga on pamiętać o ważnych datach, przyjemnie porządkuje nasze zajęcia dając więcej wolnego czasu. Jednak prócz tej użytecznej roli kalendarze, a właściwie fotokalendarze, pełnią też rolę dekoracyjną. Mogą być wielkoformatowe i zajmować pół ściany. Mogą być kameralne i dyskretnie wzbogacać biurko. Mogą być dla nas lub… dla bliskich. Łatwo bowiem możemy umieścić w CEWE fotokalendarzu dowolne zdjęcie. Skoro fotoksiążka z wnukami może spodobać się babci, to kalendarz tym bardziej przypadnie jej do gustu. Razem z dziadkiem będzie mogła przecież nie tylko spoglądać na przyjemne fotografie wnuków lub dzieci na każdej karcie miesiąca, lecz także systematycznie będzie odliczać dni do kolejnej wizyty wnucząt. 

Start i meta roku

Uzupełnieniem kalendarza, przepraszam fotokalendarza, może być jakiś drobiazg, który współgrać będzie z „głównym daniem” w temacie „prezent na Dzień Dziadka”. Będzie to też też odpowiedź na pytanie: Co dać babci na Dzień Babci? Kubek ze zdjęciem wnuka umili ukochanej babci każdą chwilę z ulubionym napojem w dłoni. Mniej nieprzychylnie spojrzy też babcia na dziadka, który popija coś mocniejszego z kubka z jej wizerunkiem – ponoć przez żołądek do serca, mawiają. Może więc droga do miłych wspomnień przechodzi przez nasze oczy? Jeśli tak, to fotografie są dobrym startem, a radość metą.

Artykuł powstał we współpracy z CEWE – producentem kreatywnych fotokalendarzy, fotoobrazów, fotoprezentów i najchętniej kupowanej fotoksiążki w Europie.

Źródło zdjęć: Depositphoto,