Samodzielnie wykonane meble z palet – pomysł na niedrogą aranżację salonu czy sypialni.

Meble z palet drewnianych szturmem zdobyły serca Polaków. Meble z europalet są nie tylko tanie ale i trwałe a w dodatku są jedyne w swoim rodzaju, każdy mebel stworzony w ten sposób jest niepowtarzalny. Meble z europalet i palet drewnianych to najnowocześniejszy i najszerszy trend wnętrzarski. Jak zrobić meble najtańszym kosztem? Użyj palet! Poniżej przeczytasz jak zrobić zupełnie nowy mebel za przysłowiowy grosik. No to zabieramy się do pracy!

Upcykling? Co to znaczy?

Upcykling to ponowne wykorzystanie i przerabianie surowca. Meble z palet drewnianych i europalet świetnie wpisują się w ten nurt. Jest to nurt nie tylko ekologiczny – jest przede wszystkim fascynujący. Meble z palet może wykonać każdy. Z takiej własnej inwencji twórczej mogą powstać prawdziwe dzieła sztuki. Z palet można wytworzyć prawie każdy mebel chociażby łóżko z palet –  https://kb.pl/porady/lozko-z-palet-jak-zrobic-je-samodzielnie/

Ten designerski trend widoczny jest nawet na stronach najbardziej uznanych światowej klasy projektantów! Z palet można wykonać także piękne meble na balkon, do salonu a nawet z palet może powstać prawdziwa i niepowtarzalna kanapa! Z palet euro da się zrobić prawie wszystko. Satysfakcja dla domowego projektanta jest niesamowita. Zwłaszcza gdy przychodzą do nas goście a my możemy zaprosić ich na wypoczynek na przykład na skonstruowanych przez nas meblach na balkon. Taka niepowtarzalna własnoręczna konstrukcja z pewnością spotka się z dużym uznaniem w oczach odwiedzających nas gości i naszych bliskich. W dodatku wspieramy ekologię, łącząc piękne, przyjemne i pożyteczne.

Ciekawe porady na temat mebli z palet  znajdziesz też na: https://fajnyogrod.pl/porady/meble-z-palet-pomysly-sposoby-wykonania-porady/

Jakie palety drewniane i europalety wybrać na meble?

Palety są w różnych rozmiarach i mogą mieć różną konstrukcję wszystko zależy od ich przeznaczenia. Najczęściej spotykana mocna i trójwarstwowa europaleta ma wymiary : 120x 80 x 14,4 cm. Jest ona zbudowana z grubych deszczułek, ma wzmocnione narożniki za pomocą dużych klocków z drewna czasami narożniki są wypełnione dodatkowo trocinami. Można spotkać także inne modele. Popularnym jest także model dwuwarstwowy umocniony od spodu kantówkami- model ten przeznaczony jest do użytku jednorazowego. Jest też sporo lżejszy. Inni producenci palet wytwarzają je również we własnym zakresie, wtedy palety mają inny kształt, i wymiar zależnie od ich przeznaczenia. Jeśli chcemy na meble wybrać oryginalne europalety musimy szukać na nich oznaczenia EPAL. Drewno użyte do ich produkcji jest wcześniej zaimpregnowane i poddane działaniu wysokiej temperatury – chroni je to przed działaniem owadów,  przed zagrzybieniem i wilgoceniem. Inne palety zwłaszcza te tańsze odpowiedniki produkowane są z surowego drewna

Pomysły na meble z palet drewnianych i europalet do salonu, na balkon, do sypialni i nie tylko!

Meble z palet drewnianych i euro to naprawdę tanie sprzęty a zarazem piękne i niepowtarzalne a co najważniejsze, możesz je wykonać samodzielnie. Świetnie sprawdzą się na balkonie i na tarasie możesz wykonać z kanapę z palet czy umeblować w ten prosty i tani sposób swoją sypialnię, z palet euro możesz wykonać nawet łóżko.

Stolik kawowy wykonany z palet euro

Jest to najczęściej spotykany mebel. Wykonanie jest bowiem niezwykle proste. Trzeba jedynie odpowiednio przygotować palety. Ważne jest wyszlifowanie ich tak by nie miały chropowatej powierzchni i wystających odłamków drewna. Następnie palety musimy pomalować. Najmodniejszym kolorem dla stolików kawowych jest kolor biały lub naturalne drewno. Musimy dobrać do stolika odpowiednio blat. Albo uzupełniamy więc paletę o dodatkowe deseczki – deszczułki lub zamawiamy blat szklany. Ten drugi jest bardziej praktyczny. Jeśli chcemy by przestawienia stolika było łatwiejsze możemy domontować kółka.

Siedzisko / łóżko wykonane z palet

Paleta z poduszkami lub materacem? Świetne połączenie! Dzięki niemu może powstać przepiękne, funkcjonalne i wygodne siedzisko. Siedzisko można pomalować i zaimpregnować. Polecamy nałożenie dwóch warstw preparatów ochronno-dekoracyjnych w preferowanym układzie jedna warstwa impregnująca- dwie dekoracyjne. Malowanie zawsze zaczynaj od wnętrza palety. Teraz tylko trzeba palety zbić ze sobą i siedzisko na przykład na balkon, lub łóżko z palet do sypialni gotowe.