Jak zabezpieczyć swój dom? Poznaj przydatne wskazówki!

Najczęściej wybierane systemy alarmowe to te, które włączają się dopiero wtedy, gdy złodziej dostanie się do naszego domu. Czy nie lepiej byłoby zainwestować w zabezpieczenie, które spłoszy go zanim jeszcze zdąży się włamać? Dzięki temu unikniemy wielu strat – zaczynając od zniszczonych przy włamaniu drzwi wejściowych, które są warte kilka tysięcy złotych. Z pewnością ochrona zewnętrzna domu jest lepszym rozwiązaniem, a jednak wielu z nas wybiera to pierwsze, które często nie jest w stanie uchronić nas przed stratami.

Specjaliści ze sklepu Montersi.pl udzielą nam kilku wskazówek jak zabezpieczyć swój dom.

Standardowe rozwiązanie

Z pewnością nikt z nas nie wyobraża sobie domu bez systemu alarmowego. Dobrze wiemy, że powinniśmy się chronić, dlatego nieodłącznym elementem budowania i wykańczania naszych czterech kątów jest wynajęcie firmy, która zainstaluje u nas niezbędny alarm. Jednak czy zastanawiamy się, jaki system będzie dla nas najlepszy? Co zrobić, by chronić się lepiej? Czy może stawiamy na oczywiste rozwiązania? Standardowo alarm włączy się dopiero po włamaniu. Niestety, złodziej będzie już wtedy w środku i zdąży nam zniszczyć drzwi. Czy nie powinno to działać inaczej?

Ochrona zewnętrzna

Powinniśmy zadbać o to, aby już na etapie montowania alarmu instalator ułożył okablowanie tak, by wychodziło na zewnątrz budynku. Dzięki temu będziemy mogli zainstalować czujki zewnętrzne, które ochronią wejście do domu. Jeśli złodziej będzie chciał się włamać, alarm włączy się już w momencie, kiedy znajdzie się on przed domem. Z pewnością spłoszy to złodzieja, a my unikniemy jakichkolwiek zniszczeń i strat.

Wydatek wart swojej ceny

Sam koszt sprzętu chroniącego dom na zewnątrz faktycznie nie jest niski, bo wynosi około 1800 zł za cztery czujki. Dostępne czujki można sprawdzić pod adresem: https://www.montersi.pl/czujki-alarmowe. Nie warto jednak w ten sposób liczyć kosztów. Taki jednorazowy wydatek może nas przecież uchronić przed wiele większymi stratami. Już same najtańsze drzwi wejściowe kosztują około 3000 zł. Oczywiście, może się zdarzyć, że złodziej zniszczy nam jedynie zamek – wtedy naprawa nie będzie kosztowała nas wiele. Jednak często w przypadku włamania jesteśmy zmuszeni, by wymienić całe drzwi. Łatwo możemy zauważyć, że już w tym momencie koszt zakupu systemu chroniącego nam się zwraca. A przecież moglibyśmy ponieść jeszcze większe straty, dlatego chyba warto ponieść ten koszt na samym początku.

Czy ochrona zewnętrzna jest w pełni bezpieczna?

Jak w przypadku każdej elektronicznej rzeczy – nigdy nie możemy mieć 100% pewności, że wszystko będzie zawsze działało idealnie. Jeśli jednak fachowiec zagwarantuje nam, że wszystko zostało zainstalowane i wyregulowane prawidłowo, a nasz sprzęt jest wysokiej jakości – nie powinniśmy się martwić. Na pewno wszystko będzie pracowało bez większych problemów. Czujnik wykryje ruch przed domem, kiedy ktoś się zbliża, a centrala włączy alarm, który skutecznie spłoszy włamywacza. Dzięki takiej ochronie możemy być spokojni i bezpiecznie spędzać czas w naszym domu.

Instalacja czujników

Instalacja oraz konfiguracja systemu alarmowego to praca, którą wykona instalator. My nie musimy się o to martwić, ponieważ każdy fachowiec zrobi to porządnie bez większego problemu tak, by wszystko działało wzorcowo.

W doborze odpowiedniego systemu alarmowego pomogą Państwu fachowcy ze sklepu Montersi.pl – https://www.montersi.pl/systemy-alarmowe.