Sprytne wykorzystanie drukarek 3D

W dzisiejszych czasach, drukarki 3D stają się coraz to mniej kosztownym pomysłem, zwłaszcza w związku z rosnącą popularnością serwisów – sklepów internetowych oferujących tanią elektronikę, choć wcale, jak się okazuje, nie gorszej jakości niż droższy sprzęt.

Wszystko w twoich rękach

Bogactwo materiałów, form oraz praktycznie nieograniczone możliwości projektowania i wykonywania przedmiotów za pomocą drukarek 3D sprawiają, że jest to rozwiązanie nie tylko dla technologicznych hobbystów, ale także może znaleźć zastosowanie, przykładowo, w wystroju wnętrz naszego mieszkania.

Jednym z ciekawszych pomysłów w tym zakresie jest wykorzystanie modułowych ozdób magnetycznych do tworzenia zastawów konstrukcyjnych – możemy w ten sposób stworzyć zestawy począwszy od takich, które przypominają klocki do zabawy, aż po odwzorowane w najmniejszym detalu zestawy pozwalające tworzyć nam przestrzenne koncepcje wystroju jakiegoś pomieszczenia: możemy to wykorzystać zarówno do tworzenia rzeczywiście pewnych koncepcji, jak też unikalnych ozdób dla pomieszczeń w naszym mieszkaniu.

Zestawy dla każdego

Modular Magnetic Construction Set, bo tak nazywa się całe przedsięwzięcie, pozwala na, przy wykorzystaniu drukarki 3D, tworzenie zarówno prostych układów, jak również niesamowicie detalicznych aranżacji w najprzeróżniejszych stylach oraz konfiguracjach kolorów i sprzętów. Nasze możliwości są nieograniczone: możemy korzystać z propozycji znajdujących się na stronie twórców, jak też skusić na tworzenie własnych elementów i dodatków.

Sercem Modular Magnetic są, oczywiście, magnesy. Pozwalają one nie tylko na utrzymywanie poszczególnych elementów ze sobą, ale także ułatwiają tworzenie kompozycji nadając temu cechy przypominające układanie puzzli. W związku z wykorzystaniem magnesów, do wykonania elementów przy użyciu drukarki 3D będziemy potrzebowali specjalnego arkusza, który może zostać wyposażony we „wdrukowane” weń magnesy. Kompatybilne arkusze takie możemy kupić w sklepach zajmujących się zaopatrywaniem w różnorakie materiały dla drukarek.

Korzystaj z dostępnych szablonów albo twórz własne

Dzięki bogactwu elementów kompozycji możemy tworzyć to, o czym sobie tylko zamarzymy. Możemy spróbować swoich sił jako architekt 3D i spróbować odwzorować pomieszczenie w mniejszej skali przy wykorzystaniu stworzonych elementów, zrobić z nich pojemniki na rzeczy w kuchni, jak na przykład miniaturowe szafeczki oraz wiele, wiele innych. Projektować nowe elementy możemy przy pomocy różnorakiego oprogramowania, jak na przykład Tinkercad. Większość z tych programów nie wymaga tak naprawdę żadnych specjalistycznych umiejętności czy wykształcenia i jest edytorami pozwalającymi nam tworzyć po prostu przez przenoszenie mniej czy bardziej geometrycznych elementów z zakładki do „pola tworzenia”. Sprawia to, że tworzenie na drukarkach 3D jest zajęciem bardziej inkluzywnym niż mogłoby to się wydawać na pierwszy rzut oka.

Więcej informacji na temat nowinek technologicznych znajdziemy na stronie serpstat.pl