W czym pomaga osocze bogatopłytkowe

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to ulga dla wielu dolegliwości, jak i naturalny sposób na poprawę kondycji skóry. W jakich sytuacjach można je stosować? Sprawdź, czy na liście jest także Twój problem.

Osocze bogatopłytkowe jest uzyskiwane z krwi obwodowej pacjenta. Przygotowywany preparat składa się ze zwiększonej ilości aktywnych trombocytów, czyli płytek krwi. To one są odpowiedzialne za regenerację komórek macierzystych, powodują ich namnażanie i syntezę, a także stymulują pracę fibroblastów, tworząc nowe włókna kolagenowe. Dzięki nim powstają naczynia krwionośne. Do jakich zabiegów się ich używa?

Osocze bogatopłytkowe w terapii problemów dermatologicznych

Zabiegi z osoczem dedykowane są zarówno mężczyznom, jak i kobietom, które borykają się z problemami dermatologicznymi. Ze względu na swoje właściwości regeneracyjne oraz kolagenotwórcze, pacjent może nie tylko poprawić kondycję skóry, dodać jej jędrności, ale także wygładzić zmarszczki, czy nawet uleczyć wypadanie włosów. Na co działa?

  • Twarz

Działanie regeneracyjne osocza sprzyja poprawie sprężystości skóry twarzy. Ponieważ moduluje produkcję kolagenu, skóra staje się bardziej napięta, a zmarszczki i bruzdy wygładzone. Pierwsze efekty są widoczne po dwóch tygodniach.

  • Włosy

Wypadanie włosów maleje, a kondycja włosów i skalpu znacznie się poprawia. Pierwsze efekty można zauważyć po tygodniu od zabiegu.

  • Ciało

Skóra nabiera zdrowego wyglądu. Jest bardziej elastyczna i gęsta. Poprawia się jej ukrwienie. Rany goją się łatwiej. Ujednolica się jej koloryt. Efekty uzyskuje się po dwóch tygodniach.

Bezpieczne i naturalne

W zabiegach z wykorzystaniem osocza stosuje się naturalny preparat, pochodzący od pacjenta. Z krwi pobranej metodą próżniową odseparowuje się osocze bogate w płytki, dodaje specjalny odczynnik zagęszczający. Uzyskany materiał jest w pełni bezpieczny i nie wywołuje niepożądanych efektów ani odczynów alergicznych.

Zabieg jest niemal bezbolesny. Wykonuje poprzez delikatne nakłuwanie skóry lub skalpu, które przypomina mezoterapię.