Jak wybrać najlepsze meble biurowe – radzą profesjonaliści

Biuro to wizytówka każdej firmy. A co świadczy o jego profesjonalnym wyglądzie? Nie tylko wykwalifikowani i zadbani pracownicy ale również wyposażenie biura świadczy o renomie firmy. Dowiedz się gdzie kupić i jak wybrać najlepsze meble biurowe.

Gdzie kupić najlepsze meble biurowe?

Kiedy chcemy kupić armaturę łazienkową, drewniane podłogi czy łóżko do sypialni dokładnie wiemy do jakiego rodzaju sklepu musimy się udać oraz znamy marki słynące z produkcji tych rzeczy. W przypadku mebli biurowych nie jest to tak prosta sprawa. Przede wszystkim meble biurowe można kupić niemal wszędzie. Znajdziemy je w marketach budowlanych, sklepach z meblami do domu, supermarketach wielobranżowych, sklepach z elektroniką i wielu innych miejscach. Do tego dochodzi oczywiście szereg sklepów internetowych, portale aukcyjne i strony z ogłoszeniami. Ceny takich produktów potrafią być naprawdę niskie. Pojawia się więc jedno podstawowe pytanie, czy są to prawdziwe meble biurowe? Przystosowane do potrzeb pracowników, wykonane na tyle solidnie aby pracować na nich co najmniej 8 godzin? Niestety najczęściej nie. Profesjonalne meble biurowe znajdziemy tylko i wyłącznie w sklepach specjalizujących się w sprzedaży mebli biurowych. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na producentów oraz okres gwarancyjny jakim objęte są towary. Osobiście zawsze doradzamy zakup mebli biurowych w salonach ekspozycyjnych lub sklepach stacjonarnych gdzie dokładnie obejrzymy meble, wypróbujemy je i oczywiście skorzystamy z pomocy fachowej obsługi.

Jak rozpoznać profesjonalne meble biurowe?

W sieci i ofertach różnych sklepów można znaleźć wiele krzeseł pracowniczych, foteli obrotowych, biurek czy regałów opisywanych jako profesjonalne meble biurowe. Często jest to niestety tylko chwyt marketingowy, a prezentowane produkty nie mają nic wspólnego z wyposażeniem biura. Jak rozpoznać czy dany mebel to profesjonalne wyposażenie biura? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze jakość, profesjonalne meble biurowe powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości oraz oczywiście ze szczególną dokładnością. Najlepiej jest to sprawdzić oczywiście testując na żywo poszczególne tkaniny itp. Druga sprawa to atesty i certyfikaty. Nie bez znaczenia jest też okres gwarancyjny (minimum 2 lata). Oraz ostatnia kwestia czyli cena. Niestety profesjonalne meble nie należą do najtańszych, pamiętajmy, że płacimy za jakość i komfort nasz i naszych pracowników. Taki zakup należy traktować jak inwestycję, nie oznacza to jednak, że mamy przepłacać.

Jakie meble są niezbędne w biurze?

Skoro wiemy już jak wybrać meble i gdzie je kupić, na myśl przychodzi ostatnie pytanie czyli: jakie meble są w biurze niezbędne? Jest to oczywiście indywidualna kwestia każdego przedsiębiorcy ale pamiętajmy, że do pracy zawsze niezbędne są fotele biurowe, biurka i regały do przechowywania dokumentów. W zależności od wielkości firmy i powierzchni biura możemy również zainwestować w szafę, zestaw wypoczynkowy czy stół i krzesła konferencyjne. Pamiętajmy, że jeśli dysponujemy małymi pomieszczeniami nie powinniśmy ich zagracać. Tak samo jak meble biurowe, ważna jest również przestrzeń do swobodnego poruszania. Zawsze jako pierwszy stawiajmy komfort pracowników.

Jeżeli nie wiesz jakie meble wybrać do swojego biura – odwiedź salon mebli biurowych w Katowicach – NonNameOffice.