3 najlepsze seriale, które mają premierę w listopadzie

Niskie temperatury, deszcz, porywiste wiatry oraz duża wilgotność nie zachęcają do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Zresztą, w taką aurę już nieodpowiednie ubranie się do sklepu lub na krótki spacer może zakończyć się przeziębieniem. Na szczęście nie oznacza to, że zimą większość Polaków skazana jest na nudne wieczory. Listopadowe ramówki popularnych stacji obejmują nie tylko dobrze znane od lat programy, ale także seriale, na które warto zwrócić uwagę.

„Wikingowie”

„Wikingowie” to jeden z najlepszych seriali historycznych ostatnich lat. Seria posiada wszystko to, co decyduje, że jest rozrywką na najwyższym poziomie: wciągającą fabułę, ciekawych, bardzo różniących się od siebie bohaterów, przepiękne plenery oraz nakręcone z dbałością o każdy szczegół sceny. Nic więc dziwnego, że serial doczekał się już 5. sezonów (najnowszy będzie miał premierę na History 30 listopada). Czego można się spodziewać po nowych odcinkach? Na pewno wielkiej bitwy między wojskami synów legendarnego Ragnara, którzy pragną pomścić ojca, a ich przeciwnikami.

„Długa droga do domu”

Serial „Długa droga do domu” to tegoroczna amerykańska nowość, którą od początku można oglądać na dostępnym w ofercie https://telewizjaswiatlowodowa.pl kanale National Geographic. Fabuła hitowej produkcji skupia się na losach żołnierzy Stanów Zjednoczonych, którzy biorą udział w misji w Iraku. Osią akcji jest wydarzenie nazywane „czarną niedzielą”. 4 kwietnia 2004 roku grupa żołnierzy wpadła w zasadzkę irackich rewolucjonistów na przedmieściach Bagdadu. „Długa droga do domu” to zamknięta, 8-odcinkowa seria odsłaniająca kulisy całej akcji, historie zaatakowanych żołnierzy oraz ich rodzin, a także losy pracy jednostek, które wyruszyły na akcję ratunkową. W serialu wystąpiły dobrze znanej polskiej publiczności gwiazdy, m.in. Kate Bosworth, Jason Ritter i Michael Kelly, który od czasu wstępu w „House of Cards” nie może narzekać na brak propozycji zawodowych.

„Mr. Robot”

Dzięki Canal+ widzowie nad Wisłą mogą oglądać premierę 3 sezonu jednego z najbardziej komentowanych seriali ostatnich lat równie szybko, jak Amerykanie. „Mr. Robot”, bo o tym hicie mowa, w kolejnej odsłonie jest równie mroczny i tajemniczy jak przez ostatnie 2 lata. Powracają wszyscy znani i lubiani bohaterowie, a uknuta przez scenarzystów intryga pozostawia tyle samo pytań, co odpowiedzi. Niesamowity klimat spowodował, że serię docenili nie tylko widzowie przed telewizorami, ale także krytycy. „Mr. Robot” to laureat Złotego Globu dla najlepszego serialu dramatycznego, a grający w nim główne role – Rami Malek i Christian Slater – mają na koncie nagrody takie tak Satelita czy Emmy.