Co można zrobić z klocków Lego?

Z listy rzeczy, które Dania podarowała światu można wymienić aktorów Madsa Mikkelsena i Nikolaja Coster-Waldau, insulinę oraz klocki Lego. Te ostatnie to prawdziwy fenomen na skalę światową. Właściwie to trudno spotkać kogoś, kto nigdy nie miałby z nimi do czynienia. Nic w tym dziwnego, dzięki zróżnicowanemu asortymentowi legomaniacy mogą wykazać się kreatywnością i inwencją twórczą. A niekiedy ich pomysły się bardzo zaskakujące!

Meble

Ozdoby i elementy wyposażenia domu zbudowane z małych klocków potrafią być świetną i funkcjonalną ozdobą wnętrza – nie tylko spełniają swoją rolę idealnie, ale również stanowią oryginalne odświeżenie. Coraz więcej osób buduje stoliki nocne, stoliki do kawy, stoły, krzesła lub nawet półki z klocków Lego. Idealne, by zaskoczyć gości czymś nowym i wprowadzić do domu odrobinę nietypowej, kreatywnej atmosfery.

Biżuteria

Czy to będzie kolejny krzyk mody? Estetyczne, miniaturowe kolczyki do kolacji, naszyjnik na randkę, a może bransoletka na kostkę – i to wszystko zbudowane z klocków Lego. Jeśli czujesz w sobie młodzieńczego ducha i wciąż kochasz miniaturowe klocki, to z pewnością zainteresuje cię biżuteria z małych plastikowych elementów. Kreatywne podejście do tematu z pewnością będzie intrygujące i wyróżniające na tle rodziny i znajomych. Być może okaże się nawet sposobem na dotarcie do czyjegoś serca?

Historia

Za pomocą klocków Lego przedstawia się również historię – w Billund w Danii istnieje park historii nazwany „Home of the Brick”, gdzie można poznać historię marki oraz dowiedzieć się jak przez lata zmieniała się firma Olga Kirka Christiansena i wygląd charakterystycznego klocka. Z kolei w Krakowie powstaje  Interaktywne Centrum Odkrywania Historii Polski i Polaków – www.historyland.pl – gdzie na makietach zbudowanych z kilkunastu tysięcy małych cegiełek prezentowane są najważniejsze wydarzenia z dziejów kraju nad Wisłą i jego mieszkańców.

Maszyna do pisania

Klawiatura jest zbyt mainstreamowa? Czemu nie połączyć miłości do retro i klocków Lego i stworzyć maszynę do pisania z małych klocków? Tak zrobił Matt Armstrong, Lego-artysta, który zbudował w pełni funkcjonalną maszynę do pisania – można do niej nawet swobodnie włożyć kartkę papieru i skreślić kilka słów! Być może będzie to jedno z kolejnych wyzwań, które opanuje YouTube – napisać powieść na maszynie do pisania zbudowanej z klocków Lego.

Gitara

Muzyczny talent może sporo kosztować – dobre instrumenty kosztują sporo. Z tańszą i bardziej kreatywną alternatywą przychodzą klocki Lego, z których można zbudować własną, unikatową gitarę. Pozostaje jedynie naciągnąć odpowiednio struny, nastroić niezwykły instrument i można zaczynać karierę – albo nawet założyć własny zespół.