Targówek – czy warto zamieszkać?

 

Targówek to dzielnica Warszawy znajdująca się na prawobrzeżnej stronie miasta. Położony jest on na peryferiach stolicy i graniczy z czterema innymi dzielnicami Warszawy: Białołęką, Pragą-Północ, Pragą-Południe oraz Rembertowem. Na Targówku można wyodrębnić dwa obszary: część mieszkaniową oraz część przemysłową. Według Miejskiego Systemu Informacji Targówek dzieli się na siedem rejonów o formalnie ustalonych granicach. Są to Bródno, Targówek Mieszkaniowy i Zacisze stanowiące część mieszkaniową dzielnicy, Targówek Fabryczny stanowiący jej część przemysłową, oraz Bródno Podgrodzie, Elsnerów i Utrata. Targówek zajmuje powierzchnię o wielkości 24,22 km², a zamieszkuje go obecnie około 124 tys. osób. Gęstość zaludnienia tego obszaru ma układ niejednorodny z największymi skupiskami ludności na Bródnie i Targówku Mieszkaniowym.

Targówek, mimo że położony jest na obrzeżach Warszawy, oddalony jest od centrum miasta zaledwie o 8 km. Dzięki dobrze rozwiniętej komunikacji miejskiej do Śródmieścia można się stąd dostać autobusem w około 30 minut, równie szybko do centrum można się przemieścić rowerem, a podróż samochodem zajmie już tylko niecałe 20 minut. Trwa także budowa II linii metra, która w Targówku będzie mieć aż trzy stacje – na Zaciszu, na Bródnie oraz przy ulicy Kondratowicza, co jeszcze bardziej usprawni komunikację z innymi rejonami Warszawy.

Targówek to atrakcyjna dzielnica także pod względem rekreacji. Aż jedną trzecią jej powierzchni pokrywają tereny zielone z Parkiem Leśnym Bródno, Parkiem Bródnowskim, Parkiem im. Stefana Wiecheckiego „Wiecha” oraz licznymi skwerami. Dzielnica posiada także wiele ścieżek rowerowych, co stanowi jej duży plus w dobie rosnącej popularności tej formy aktywności. Na Targówku znajduje się również wiele ciekawych i wartych odwiedzenia obiektów historycznych, takich jak największa w Warszawie nekropolia o powierzchni 113 ha z grobem Mieczysława Fogga i Romana Dmowskiego,  drewniany kościół pod wezwaniem Św. Wincentego à Paulo wybudowany w latach 1887-1888,  kościół Zmartwychwstania Pańskiego wzniesionym w 1919 roku, Teatr Rampa, Cmentarz Żydowski założony w 1780 roku, Fort Lewicpol będący jednym z fortów Twierdzy Warszawa czy pozostałości wczesnopiastowskiego grodziska istniejącego do XI wieku.

Targówek oferuje także dobrze rozwiniętą infrastrukturę handlowo-usługową, mnogość placówek medycznych oraz szeroką ofertę edukacyjną od przedszkoli aż po szkolnictwo wyższe, jest tu zatem wszystko, czego można oczekiwać do idealnej lokalizacji. Dzięki temu, że dzielnica ta nie jest jeszcze tak popularna, ceny oferowanych tutaj mieszkań są najniższe w Warszawie, a deweloperzy prześcigają się w pomysłach na atrakcyjne i wyjątkowe osiedla. Jedną z tego typu inwestycji, której niewątpliwe warto się przyjrzeć bliżej, jest Osiedle Wilno tworzone przez Dom Development. Budowa osiedla rozpoczęła się w roku 2010, a ma zostać całkowicie zakończona w kwietniu 2018 roku.

Osiedle Wilno znajduje się na Elsnerów przy ulicy Wiernej. Osiedle położone jest na historycznej trasie Kolei Warszawsko-Wileńskiej, dlatego też jego estetyczna strona nawiązuje do zabudowy charakterystycznej dla litewskiego miasta Wilno. Atmosferę Wilna podkreślają także wileńskie nazwy nadane placom, budynkom i wewnętrznym uliczkom osiedla. Fasady budynków pokryte są artystycznymi muralami, a na placach między nimi znajdują się piękne fontanny. Osiedle znajduje się bardzo blisko planowanej stacji II linii metra Warszawa Zacisze – Wilno, co umożliwi podróżowanie do centrum miasta w zaledwie 15 minut. Dużym atutem inwestycji jest także znajdujące się w okolicy sztuczne jezioro położone przy ulicy Bardowskiego, ale także położone w sąsiedztwie centra handlowe i placówki edukacyjny. Cała inwestycja składa się z 9 niewysokich budynków wielorodzinnych, posiadających cztery kondygnacje naziemne i jedną podziemną. Oferowane mieszkania na targówku są bardzo różnorodne i spełniają różne potrzeby. Posiadają duże okna i są doskonale doświetlone. Mają powierzchnię od 30 do 97 m², 1,2,3 lub 4 pokoje, a ich wysokość znajduje się w przedziale 260-341 cm w zależności od kondygnacji. Dla mieszkańców dostępne są podziemne i naziemne miejsca parkingowe oraz komórki lokatorskie. Teren osiedla jest ogrodzony z całodobową ochroną i monitoringiem, wyposażony w place zabaw oraz starannie zaplanowaną roślinność. Osiedle Wilno to bez wątpienia jedna z najatrakcyjniejszych inwestycji na warszawskim rynku. Inwestycje na targówku Dom Development znajdziesz tutaj https://www.domd.pl/wilno

Targówek to dzielnica niepozorna, ale o wielkim potencjale. Na jej terenach nieustannie powstają nowe, interesujące inwestycje deweloperskie oferujące najniższe ceny mieszkań w stolicy, co, wraz z rozwojem tego rejonu oraz powstaniem stacji II linii metra i znacznie ułatwionej komunikacji z innymi częściami Warszawy, niewątpliwie się zmieni, dlatego warto Targówkowi się przyjrzeć, gdyż ma on do zaoferowania wszystko to, czego możemy oczekiwać od miejsca, które chcemy nazywać domem.