Czym kierować się podczas wyboru torby podróżnej?

Torba podróżna to rzecz niezbędna nie tylko w okresie wakacji – długie, urlopowe wypady zazwyczaj potrzebują dużych walizek, ale przecież w ciągu całego roku nie brakuje krótszych wyjazdów, podczas których torba podróżna będzie niezastąpiona. Jak wybrać właściwą, uniwersalną i taką, która w dodatku posłuży nam wiele lat? Jakie parametry brać pod uwagę?

Uniwersalna torba podróżna. Czy to możliwe?

Jeśli nie mamy potrzeby posiadania wielu modeli różnych toreb i walizek podróżnych, najlepiej wybrać dwa uniwersalne modele, odpowiednie na dłuższe i krótsze wyjazdy. Trzecią propozycją może być wygodny plecak, jeśli często wybieramy się na wycieczki po górach, rowerowe czy noclegi pod namiotem. W innym przypadku duża walizka i mniejsza torba podróżna powinny nam wystarczyć na podróże przez okrągły rok.

Jaką torbę podróżną wybrać?

Torba podróżna z założenia będzie mniej pojemna, niż walizka – z reguły ma stanowić naszą alternatywę na krótsze, 2-3 dniowe wyjazdy. Na dłuższe podróże klasyczna walizka będzie lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem. Wielkość torby jest zależna od naszych indywidualnych preferencji. Nie powinna być ani za mała, ani za duża. Jeśli mamy skłonność do pakowania bardzo wielu rzeczy, lepiej wybrać odpowiednio większy egzemplarz – jeśli z reguły jesteśmy minimalistami i na żadne wyjazdy nie zabieramy ze sobą wiele rzeczy, wystarczy nam najmniejsza pojemność.

Jaki kolor torby?

Jeśli wyjeżdżamy biznesowo, ważny jest również kolor i krój torby – powinna być możliwie elegancka. Zarówno dla Pań i dla Panów dobrze będzie wybrać kolor ciemnoniebieski, czarny lub grafitowy. W innym przypadku barwa nie ma już takiego znaczenia. Wiele osób wybiera walizki i torby w wyrazistych kolorach, aby łatwiej było znaleźć swoją własność w hali bagażowej, ale do tego wystarczy np. przewiązać rączkę kolorową wstążką.

Torby podróżne na ramię

Duże torby podróżne z paskiem na ramię zazwyczaj nie są polecane na wyjazdy. Mogą spełnić swoje zadanie w przypadku transportu własnym samochodem i tylko wtedy, kiedy dojedziemy nim pod sam dom czy hotel. W innym wypadku taka torba jest bardzo niewygodna w noszeniu i to nawet na krótki dystans, a do tego bardzo obciąża kręgosłup.

Torby podróżne na kółkach

Zaletą wyboru torby podróżnej na kółkach jest olbrzymia wygoda w przemieszczaniu się. Niezależnie od tego, czy podróżujemy samochodem, samolotem czy pociągiem, często musimy bagaż dowieźć z punktu A do punktu B. Torba podróżna na kółkach z wygodną, wysuwaną rączką będzie mini walizką, którą możemy szybko i bez trudu przewieźć nawet kilka kilometrów.

Torba podróżna na kółkach typu pilot – na czym polega różnica?

Decydując się na torbę podróżną na kółkach, warto przemyśleć wybór modelu o aż czterech kółkach, czyli torbę typu pilot. Dzięki takiemu rozwiązaniu torba jest jeszcze bardziej mobilna, a do tego kółka równomiernie się ścierają, co wydłuża jej żywotność. Dobrym przykładem tego, jak wygląda torba typu pilot jest Torba marki Puccini – model CM30392 7. Z kieszenią na laptopa, wysuwaną teleskopową rączką i zamkiem szyfrowanym TSA . Sprawdź pełną ofertę torb podróżnych od Puccini na stronie https://sklep.puccini.pl/bagaz/torby-podrozne-na-kolkach

Mała torba podróżna to olbrzymia wygoda – sprawdzą się idealnie na weekendowe wypady samochodem, autobusem, pociągiem czy samolotem. Bez trudu zmieści nasze najpotrzebniejsze rzeczy, posiada wygodną rączkę i kółka, a nawet dodatkową kieszeń na laptopa, przez co świetnie sprawdzi się również podczas wyjazdów służbowych. Alternatywą dla toreb podróżnych jest mała walizka – różni się ona od toreb głównie wyglądem, więc w tym przypadku wszystko zależy od naszego gustu.