7 lat temu

Ten człowiek odwiedził wszystkie kraje, zanim skończył 40 lat! Oto państwa, które powinniście zobaczyć!

Gunnar Garfors odwiedził 198 krajów, zanim ukończył 37 lat. Gdy ludzie pytają go o ten ulubiony, wybór zajmuje mu dłuższą chwilę. Jest jednak 12 państw, które jego zdaniem każdym powinien kiedyś zobaczyć.

Rumunia

“Znana ze swoich zamków, gór i oczywiście Draculi Transylwania jest urzekająca. Nie zapomnijcie o imprezach w Bukareszcie, czyli stolicy. Rumuni wiedzą, jak uwarzyć dobre piwo.

Madagaskar

“Widać, że Francuzi wpadli tu kiedyś z “wizytą”. Jedzenie serwowane w Antananarivo to klasa światowa, nie licząc ceny. Miałem wrażenie, że zapomnieli o większości dań, które zamówiłem”.

„Wybrzeże, lemury i baobaby Was zachwycą”.

Islandia

“Kojarzycie wielką wyspę na środku Atlantyku? Od miliona lat obijają ją fale i wiatry, a ona wciąż tam stoi!”

“Po prostu zabierzcie ubrania do pływania i pławcie się w 40-stopniowych naturalnych źródłach, podczas gdy wasze włosy zamarzają na mrozie. Niesamowite.”

Wietnam

“Prawdziwa definicja przyjazności. Nie dajcie się tylko zdenerwować zgiełkowi i sytuacji na ulicach. Odprężcie się, zamówcie drinka I obserwujcie. Nie zapomnijcie zobaczyć delty Mekongu i jej pływających targów.”

Kirgistan

Piękne krajobrazy, kolorowe targi i bardzo przyjaźni ludzie, o ile nie wyglądasz im na amerykańskiego pilota, który chce wykraść piękne kobiety. Weźcie ze sobą szklankę najlepszej wódki.”

Kiribati

„Raj na ziemi. Nie ma tu luksusów, ale niesamowite owoce morza i gościnność zdecydowanie to rekompensują. Po prostu zapuśćcie się poza „cywilizację”. No i przeznaczcie na tę podróż sporo czasu – tygodniowo przybywają tu tylko 2-3 samoloty.”

Nowa Zelandia

Wspaniałe białe, czarne i złote plaże. Wszystkie rodzaje przeróżnych form aktywności.”

Nikaragua

Bardzo różnorodny kraj między Hondurasem a Kostaryką. Znajdziecie tu miejsca do surfingu, niesamowite okazje do nurkowania i wspaniałą naturę. Lepiej nie zamawiać tu Cuba Libre.

Sierra Leone

Nikt nie chce zobaczyć tego raju przed śmiercią, ale powinno się to zrobić, jeśli zamierzacie opuścić swoją strefę komfortu. Spodziewajcie się niesamowitych plaż, sielankowych wsi i uśmiechniętych ludzi. Nie spodziewajcie się infrastruktury.

Dominikana

Jedna z mniej znanych Wysp Karaibskich, która zasługuje na większą sławę. Mogłaby ona odebrać jednak nieco uroku wulkanom, wrzącemu jezioru, ukrytym plażom i lasowi deszczowemu. Zapomnijcie, że cokolwiek mówiłem. Tutejsze lotniska i tak nie przyjmują samolotów pasażerskich.

Norwegia

„Może i jestem trochę stronniczy, ale jeśli nie widzieliście północnej lub zachodniej Norwegii, to nie macie pojęcia o pięknej scenerii. Dzikie góry, pokręcone fiordy, niesamowite wodospady, wspaniałe lodowce, malutkie osady i słońce o północy zabiorą wam dech w piersiach. Tak, nawet Teksańczykom. Wspominałem już o zorzy polarnej? Zobaczcie ją albo będziecie żałować na wieki.”

Urugwaj

“Znacie ten kraj między Argentyną i Brazylią? Drugie najmniejsze państwo w Ameryce Południowej pozostaje mało znane, a ja nie wiem, dlaczego tak jest. Być może wiadomość o jego spokojnych i bardzo interesujących mieszkańcach zaginęła gdzieś na poczcie.”

 

Źródło: Business Insider